Hledat Menu

O divadle

David Punčochář

Herec souboru Švandova divadla

Narodil se 20. 12. 1974 v Olomouci.

Vystudoval konzervatoř v Ostravě. Vzápětí nastoupil do prvního angažmá v Těšínském divadle. V roce 1996 se stal členem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde byl dvě sezony. Poté tři roky opět v Těšínském divadle a od roku 2001 byl členem činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Od roku 2009 působí ve Švandově divadle. Hostoval v divadlech Rubín a Rokoko v inscenaci Blasted.

Na Moravě má ženu a dvě děti, volný čas tudíž tráví na cestách. Kdyby nepřejížděl republiku tam a zpět, chodil by po lese, jeho koníčkem je myslivost.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Kočkožrout
Smrt mu sluší
Kdo je tady ředitel?  

PO DERNIÉŘE
ANDĚL/PROJEKT PAŠIJE HP, Crash u potoka, Dům bez Boha,  Heda Gablerová, KAI / ABE 2011, Kde končí pustina HP, Krakatit, Merlin: Zrození, Mnoho povyku pro nic, Nebe nad Berlínem, Peníze od Hitlera, Vladimirova děvka, Idioti, Misantrop, Závislosti navzdory, Baal, Možná že odcházení, Peníze, Popeláři, Parchant Marylin, Hladová země, Lámání chleba, Úklady a láska, Zabít Johnnyho Glendenninga, Bratr spánku, Krysař

A NA JINÝCH SCÉNÁCH
Divadlo Palace
: Jo, není to jednoduché, Letní shakespearovské slavnosti: Marná lásky snaha, Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Hamlet (Hamlet), Donaha! (Harold), Figarova svatba (Figaro), Bratři Karamazovi (Smerdakov), Večer tříkrálový (Šašek), Bůh masakru (Alan), Pokrevní bratři (Eddie), Hotel mezi dvěma světy (Mág Radžapur), Prokletí nefritového škorpióna (C. W. Brigs), Slaměná židle (Aneas), Těšínské divadlo: Equus (Alan), Ženitba (Kočkarev), Ostře sledované vlaky (Miloš Hrma), Starci na chmelu (Filip), Strakonický dudák (Vocílka), Kapitán Fracasse (Fracasse)

FILM
Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla), Lehká (studentský film), Šichta, Kryštof

TELEVIZE
Čapkovy kapsy (TV seriál), Spirála nenávisti (TV film), Zlatník Ondra (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Ordinace v růžové zahradě (TV seriál), O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (TV film), České století (TV seriál), Clona (TV seriál), Policie Modrava (TV seriál), Zločin v Polné (TV film), V.I.P vraždy (TV seriál), Rapl (TV seriál), Doktor Martin (Tv seriál), Temný kraj (TV seriál), Svět pod hlavou (TV seriál), Dáma a král (TV seriál), Polda (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Bez vědomí (TV seriál), Poldové a nemluvně (TV seriál)