Hledat Menu

O divadle

Jacob Erftemeijer

Herec souboru Švandova divadla

Narodil se 20. července 1989 v Nijmegen (Nizozemské království).

Vystudoval herectví na Pražské konzervatoři pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. 

V roce 2011 započal studium herectví na katedře činoherního divadla DAMU pod vedením Miroslavy Pleštilové, Milana Schejbala a Michala Pavlaty. Během studií na konzervatoři a DAMU hostoval v mnoha divadelních společnostech, v Divadle na Vinohradech, Národním divadle Moravskoslezském divadle, či v divadle Semafor. Sám se při studiích na DAMU začal zabývat režií a vytvořil se svými spolužáky inscenaci "Some Voices" podle textu Joe Penhalla. Podílel se na vzniku mnoha inscenací, ať už jako dramaturg či jako autor hudby. Mimo divadlo se zajímá o hudbu a sám ji aktivně provozuje. Při studiích založil se svými spolužáky ZEA Luxurians Trio, kde působí jako DJ. 

Členem souboru Švandova divadla je od roku 2015. 

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Kauza pražské kavárny
Obraz Doriana Graye

Srdce patří za mříže
Krysař
Protest/Rest
Hamlet
Kdo je tady ředitel?

PO DERNIÉŘE
Misantrop, Baal, Závislosti navzdory, Peníze, Betonová zahrada, Řemeslníci, Lámání chleba, Zabít Johnnyho Glendenninga, Bratr spánku

FILM
Jan Palach

TELEVIZE
Černá sanitka (TV seriál), Polda (TV seriál), Život a doba soudce A. K. (TV seriál), Balada o pilotovi (TV film), Specialisté (TV seriál), Dáma a král (TV seriál), Sever (TV seriál), Jak si nepodělat život (TV seriál), Einstein - Případy nesnesitelného génia (TV seriál)