Hledat Menu

O divadle

Jan Grundman

Herec souboru Švandova divadla

Narozen 1. srpna 1981 ve městě Rakovník.

V mládí se intenzivně věnoval lehké atletice a fotbalu. Ale když  v amatérském spolku " DS Tyl Rakovník" poprvé přičichl k divadlu, ovlivnilo ho to natolik, že vystudoval brněnskou JAMU obor činoherní herectví. Během studií hostoval v divadle Polárka, Národní divadlo Brno a Divadlo 7 a půl, kde také také po škole na 4 roky zakotvil.

Pak se chvíli opíral o volnou nohu. Hostoval ve Východočeském divadle v Pardubicích a v divadle Feste.

Od roku 2009 se stal členem brněnského Hadivadla, kde strávil pět sezón pod vedením uměleckého šéfa Mariána Amslera.

Poté si odskočil do Městského divadla Kladno, aby se po roce vrátil zpět do Brna. Tam se stal na 3 roky členem Národního divadla, kde po spolupráci s Martinem Františákem přijal jeho nabídku do angažmá Švandova divadla.

Během studií se zúčastnil několika pohybových workshopů. Například pod vedením Terzy Nawrot či Jara Viňarského. Věnuje se také práci pro rozhlas.

Seriál z produkce Mall.tv #martyisdead o kyberšikaně, kde si Jan Grundman zahrál roli otce hlavního hrdiny, získal v roce 2020 mezinárodní cenu Emmy, ve filmovém průmyslu známou jako „televizní Oscar“. 

Členem souboru Švandova divadla je od roku 2019 a úzce spolupracuje s divadlem X10 , divadlem Letí, A studiem Rubín.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Trójanky 
Dějiny násilí
Muž vlastní penis, vagina vlastní ženu
Cyrano z Bergeracu
Na Větrné hůrce
Hadry, kosti, kůže

PO DERNIÉŘE
Srdce patří za mříže, Kočkožrout, Ecce homo Homolka, Ať vejde ten pravý

FILM
Tak dobrou (studentský film), Ztracený muž (studentský film), Domov je tam, kde jsou hroby (studentský film), Sněží!, Pinocchio

TELEVIZE
Okno do hřbitova (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Kaskadéři s.r.o. (TV seriál), Policie Modrava (TV seriál), #martyisdead (TV seriál), Sestřičky Modrý kód (TV seriál), Stíny v mlze (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Šéfka (TV seriál), Chlap (TV seriál), Odznak Vysočina (TV seriál), Zákony vlka (TV seriál)