Hledat Menu

O divadle

Andrea Buršová

Herečka souboru Švandova divadla

Narodila se 17. 4. 1982 v Brandýse nad Labem.

Studovala na Masarykově gymnáziu v Příboře (1997-2001), na Herecké škole ve Zlíně – ZSVOŠU (2001-2002) a na brněnské JAMU v ateliéru činoherního herectví prof. Niky Brettschneiderové (2002-2006). Po absolutoriu JAMU nastoupila jako herečka do angažmá Divadla Husa na provázku (2006-2014). V roce 2007 začala úzce spolupracovat s vídeňským divadlem Theater Brett, kde pravidelně vystupovala se svými recitálovými večery nazvanými „Recital unterwegs“. V roce 2012 vydala společně s hudebním skladatelem Zdeňkem Králem a smyčcovým kvartetem Indigo Quartet písňové album „Nůž na ticho“.

V roce 2016 obhájila titul Ph.D. (doktorát) na brněnské JAMU a o dva roky později jí vyšla knižně disertační práce v edici JAMU pod názvem – Herečka Nika Brettschneiderová v exilu aneb Portrét divadla Theater Brett do pádu „železné opony“. Od roku 2018 působí jako pedagožka herecké tvorby v Ateliéru činoherního herectví Igora Dostálka na JAMU v Brně.

Členkou souboru Švandova divadla je od roku 2014.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
AI: Když robot píše hru
Kočkožrout
Hadry, kosti, kůže
Pankrác ´45

PO DERNIÉŘE
Dům bez Boha, Idioti, Baal, Závislosti navzdory, Je to tu, Peníze, Betonová zahrada, Země Lhostejnost, Proměna, Popeláři, Vlnobití Andrey Buršové, Hladová země, Řemeslníci, Lámání chleba, Bratr spánku, Kauza pražské kavárny

FILM
Muži v říji

TELEVIZE
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál), Četnické humoresky (TV seriál), Černá sanitka (Tv seriál), Život a doba soudce A.K. (TV seriál)