Hledat Menu

O divadle

Matěj Anděl

Herec souboru Švandova divadla

Narodil se 19. 5. 1987 v Praze.

Vyrůstal v Karlových Varech, kde se věnoval závodně fotbalu (10 let) a běžeckému lyžování (6 let) a také zde začal hrát v Divadle Dagmar. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Prahy, kde 2 roky pracoval jako jevištní technik v Divadle Minor. Zde si zahrál i v několika menších rolích. 

Vystudoval obor činoherní herectví na DAMU pod vedením E. Salzmannové a A. Švehlíka (2009 - 2014).

V letech 2014 - 2019 byl stálým členem Klicperova divadla v Hradci Králové (Richard III., Romeo a Julie, Absolvent, Škola pro ženy, Tři mušketýři, Pěna dní, Úplné zatmění, Bratři Karamazovi, Lakomec a další).  

Vedle Klicperova divadla hostoval také v Národním divadle (Konec masopustu, Cyrano z Bergeracu), Divadelní společnosti Masopust (Vytrvalý princ, Čupakabra) a Divadle NaHraně (Hrabě 2.15: Bez dechu). Je také spoluzakládajícím členem  souboru Tygr v tísni (Oresteia, Golem, Vij – Requiem za čarodějku, Krabat: Legenda o čarodějově učni).

Kromě divadelní a filmové tvorby se věnuje hudbě, především hře na bicí. Byl zakládajícím členem hudební skupiny Goodfellas, která získala ocenění Anděl 2011 a Žebřík 2011 v kategorii Objev roku. Je také členem hudební skupiny Mastix.

Členem souboru Švandova divadla je od roku 2019.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Cyrano z Bergeracu
Ať vejde ten pravý
Adamova jablka
Na Větrné hůrce
Hadry, kosti, kůže
Slušný člověk

 

FILM
Road-Movie (studentský film), Narušitel

TELEVIZE
Ententýky (TV seriál), Sanitka 2 (TV seriál), První republika (TV seriál), Neviditelní (TV seriál), Clona (TV seriál), Policie Modrava (TV seriál), Lynč (TV seriál), Živé terče (TV seriál), Místo zločinu Ostrava (TV seriál), Polda (TV seriál)