Hledat Menu

O divadle

Matěj Anděl

Herec souboru Švandova divadla

Narodil se 19. 5. 1987 v Praze.

Vyrůstal v Karlových Varech, kde se věnoval závodně fotbalu (10 let) a běžeckému lyžování (6 let) a také zde začal hrát v Divadle Dagmar. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Prahy, kde 2 roky pracoval jako jevištní technik v Divadle Minor. Zde si zahrál i v několika menších rolích. 

Vystudoval obor činoherní herectví na DAMU pod vedením E. Salzmannové a A. Švehlíka (2009 - 2014).

V letech 2014 - 2019 byl stálým členem Klicperova divadla v Hradci Králové (Richard III., Romeo a Julie, Absolvent, Škola pro ženy, Tři mušketýři, Pěna dní, Úplné zatmění, Bratři Karamazovi, Lakomec a další).  

Vedle Klicperova divadla hostoval také v Národním divadle (Konec masopustu, Cyrano z Bergeracu), Divadelní společnosti Masopust (Vytrvalý princ, Čupakabra) a Divadle NaHraně (Hrabě 2.15: Bez dechu). Je také spoluzakládajícím členem  souboru Tygr v tísni (Oresteia, Golem, Vij – Requiem za čarodějku, Krabat: Legenda o čarodějově učni).

Kromě divadelní a filmové tvorby se věnuje hudbě, především hře na bicí. Byl zakládajícím členem hudební skupiny Goodfellas, která získala ocenění Anděl 2011 a Žebřík 2011 v kategorii Objev roku. Je také členem hudební skupiny Mastix.

Členem souboru Švandova divadla je od roku 2019.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
1984 
Kabaret Winton
 
Srpnové světlo

Příliš drahý jed

Cyrano z Bergeracu
Adamova jablka
Na Větrné hůrce
Hadry, kosti, kůže

PO DERNIÉŘE
Slušný člověk, Ať vejde ten pravý

FILM
Road-Movie (studentský film), Narušitel

TELEVIZE
Ententýky (TV seriál), Sanitka 2 (TV seriál), První republika (TV seriál), Neviditelní (TV seriál), Clona (TV seriál), Policie Modrava (TV seriál), Lynč (TV seriál), Živé terče (TV seriál), Místo zločinu Ostrava (TV seriál), Polda (TV seriál), 1. mise (TV seriál)