Hledat Menu

O divadle

Tomáš Petřík

Herec souboru Švandova divadla

Narodil se 22. 4. 1969 v Praze.

Poprvé se dostal k divadlu ještě během studia na gymnáziu a to prostřednictvím recesistního spolku Vrata pod vedením Zdeňka Suchého a Petra Čtvrtníčka. Ovlivněn touto zkušeností si podal přihlášku na DAMU, kam byl přijat.

V roce 1992, po absolutoriu herectví na DAMU, nastoupil do prvního angažmá v divadle Labyrint, pak byl v angažmá v Národním divadle a v Divadle Rokoko.  Od roku 2008 byl členem uměleckého souboru Městského divadla Kladno.

Do stálého angažmá ve Švandově divadle nastoupil v roce 2016. Kromě herectví se také věnuje pedagogické činnosti.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
AI: Když robot píše hru
Lady Macbeth z Újezdu
Na Větrné hůrce
Obraz Doriana Graye
Ztracená čest Kateřiny Blumové


PO DERNIÉŘE
Idioti, Baal, Závislosti navzdory, Je to tu, Peníze, Hladová země, Řemeslníci, Bratr spánku,Kauza pražské kavárny

A NA JINÝCH SCÉNÁCH
Národní divadlo: Lucerna, Romeo a Julie, Oresteia, České sekretářky; Divadlo Rokoko: Don Juan, Zlý jelen, Kabaret Rokoko; Divadlo Na zábradlí: Troilus a Kressida; A studio Rubín: Faust, Noc Tribrádek, Kočka na kolejích, Krásná z Roissy; Divadlo Bez zábradlí: Racek, Cikáni jdou do nebe; Divadlo Na Jezerce: Večer tříkrálový, Já, Francois Villon; Studio DVA: Na konci duhy; Letní shakespearovské slavnosti: Romeo a Julie, Jindřich IV; NoD: Pornohvězdy; Divadlo Letí: Na věky; Městské divadlo Kladno: Macbeth, Zabiják Joe, Othello, Vinnetou, Noční motýl, Miláček, Přízraky, Brémská svoboda a další

FILM 
Sběratel (studentský film), Uzavřená společnost (studentský film), Já tam mám tělo, Odkud spadla letuška, Neptun, Šichta, Cesta

TELEVIZE
Česká soda (TV pořad), Tedaldo a Elisa (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Policie Modrava (TV seriál), Ohnivý kuře (TV seriál), Dáma a Král (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Modrý kód (TV seriál), Sestřičky Modrý kód (TV seriál)