Hledat Menu

O divadle

Představení pro neslyšící diváky

První pražské divadlo, které uvádí představení s českými titulky pro neslyšící

Švandovo divadlo na Smíchově je prvním divadlem v Praze, které tuto službu pravidelně nabízí a umožňuje tak širší nabídku kulturního vyžití pro neslyšící a nedoslýchavé diváky.  

Velký sál je také vybaven indukční smyčkou pro nedoslýchavé, která je dostupná trvale.

Impulsem ke vzniku služby byl email časté návštěvnice divadla, která pracuje se studenty se sluchovým postižením.

U příležitosti 250. reprízy představení Kdo je tady ředitel? 26. ledna 2015, odstartovala nová služba Švandova divadla pro všechny diváky s vadami sluchu. A nezůstalo jen u tohoto představení! Představení s českými titulky pro neslyšící uvádíme čtyřikrát ročně. 

Představení s českými titulky, která uvádíme nebo jsme v minulosti již uvedli: 1984, Adamova jablka, Ať vejde ten pravý, Betonová zahrada, Bratr spánku, CRY BABY CRY, Cyrano z BergeracuHamlet, Chlast, Idioti, Kabaret Winton, Kdo je tady ředitel?, Krakatit, Krysař, Kurz negativního myšlení, Lady Macbeth z Újezdu, Lámání chleba, Na Větrné hůrce, Misantrop, Obraz Doriana Graye, Pohřeb až zítra, Řemeslníci, Smrt mu sluší, Úklady a láska, Zabít Johnnyho Glendenninga, Závislosti navzdory

 

Sledujte program Švandova divadla, přijďte mezi nás a rozšiřte řady našich pravidelných diváků. 

Nejbližší představení s českými titulky: 

9. a 17. červen 2023 od 19:00 ve Velkém sále     CRY BABY CRY

Titulky i děj na jevišti lze pohodlně sledovat z míst na balkoně Velkého sálu. 


Vstupenky na tato představení je možné objednávat na emailu pokladna@svandovodivadlo.cz (popř. na obchodni@svandovodivadlo.cz) nebo online na webových stránkách s poznámkou "NESLYŠÍCÍ", na jejímž základě bude poskytnuta 40 % sleva z plné ceny vstupenky.
Doporučujeme rezervovat si místa na balkóně. Místa nejsou blokována jen pro neslyšící, proto v případě zájmu neváhejte.

Poskytovatelem titulků je AGENTURA Easytalk.

Dne 2. května 2018 odvysílala Česká televize v pořadu Televizní klub neslyšících reportáž o našem divadle a službách, které neslyšícím nabízíme. Podívat se můžete zde (reportáž o Švandově divadle začíná v 17:45)

Video pozvánky na některá představení s českými titulky se můžete podívat v galerii.