Hledat Menu

O divadle

Eva Josefíková

Stálý host Švandova divadla

Narodila se 3. 2. 1990 v Uherském Hradišti.

Vystudovala gymnázium v Uherském Hradišti. Divadlu se začala věnovat v roce 1999 jako žákyně literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy. V té době byla aktivní členkou divadelního souboru Dohráli jsme. Po vystudování gymnázia byla přijata na katedru činoherního herectví DAMU, kde v současné době dokončuje studium. 

Hostovala v Národním a Stavovském divadle, např. v roli Barunky v inscenaci Babička v režii J. A. Pitínského nebo pod režií Michala Dočekala v roli Niny Zarečné v inscenaci Čechovova Racka či ve hře Enron britské autorky Lucy Prebble. Od roku 2011 je členkou divadelní společnosti Tygr v tísni. V sezóně 2013/2015 byla členkou souboru v Městském divadle Kladno, kde stále hraje v Ibsenových Přízracích režiséra Jana Friče. 

V současné době je k vidění na několika pražských divadelních scénách (X10 Strašnice, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo V Celetné, Vila Štvanice, Švandovo divadlo).

Natočila několik českých filmů (Piko, Čertova nevěsta, Signál, Probudím se včera, Vejška) a má zkušenosti také se zahraničními produkcemi (např. dánský historický seriál 1864, Crossing lines a další.). Za roli Martiny ve filmu Fair play režisérky Andrey Sedláčkové byla nominovaná na Českého lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Krysař
Pankrác ´45
Kurz negativního myšlení


PO DERNIÉŘE
Idioti, Misantrop, Baal, Závislosti navzdory

FILM
PIKO, Čertova nevěsta,  Z Gymplu na Vejšku (dokumetární), Signál, Probudím se včera, Donšajni, Vejška, Fair Play, 

TELEVIZE
Kurýr (TV seriál), Škoda lásky (TV seriál), 1864 (TV seriál), Legenda (TV seriál), Korunní princ (TV film), Semestr (TV seriál), Kosmo (TV seriál), Člověk kancelářský (TV film), Zádušní oběť (TV film), Modrý kód (TV seriál), Dáma a Král (TV seriál), Dívka za zrcadlem (TV film), Defenestrace (TV film)