Hledat Menu

O divadle

Denisa Barešová

Herečka Švandova divadla

Narozena 16. prosince 1995 v Praze

 

Denisa Barešová je z Prahy, zde také vyrostla a vystudovala Gymnázium a hudební školu hl. m. Prahy - hlavní obor zpěv. Odmala byla členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru pod vedením manželů Fleglových, později působila v umělecké skupině OLDstars. Na DAMU, kde letos absolvuje, studovala v ročníku Darii Ullrichové a Jana Nebeského. Jejími hereckými pedagogy byli Petra Špalková, Marie Štípková, Ladislav Mrkvička a Daniel Špinar.

Zajímavostí je, že se již jako malá holčička objevila na jevišti Národního divadla, konkrétně v roli Adélky v inscenaci J. A. Pitínského Babička. 

Kdyby nebyla herečkou, byla by pekařkou nebo cukrářkou. Právě pečení všemožných sladkostí patří k jejím největším koníčkům. Případných přebytečných kil se však nebojí: shodí je na dlouhých procházkách Prahou, které miluje stejně jako sladké. Tedy skoro stejně.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH 
AI: Když robot píše hru
Lady Macbeth z Újezdu
Na Větrné hůrce
Hadry, kosti, kůže
Pankrác '45
Hamlet

PO DERNIÉŘE
Úklady a láska, Bratr spánku

FILM
Román pro muže, Laputa,  Jan Palach, Krajina ve stínu, Zrcadla ve tmě, Promlčeno

TELEVIZE
1989: Z deníku Ivany A. (TV film), Nevinné lži (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Vzteklina (TV seriál), Profesor T. (TV seriál), Sever (TV seriál), Princip slasti (TV seriál), Terapie sdílením (TV seriál), Kukačky (TV seriál), Božena (TV seriál)