Hledat Menu

O divadle

Denisa Barešová

Herečka Švandova divadla

Narozena 16. prosince 1995 v Praze

 

Denisa Barešová je z Prahy, zde také vyrostla a vystudovala Gymnázium a hudební školu hl. m. Prahy - hlavní obor zpěv. Odmala byla členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru pod vedením manželů Fleglových, později působila v umělecké skupině OLDstars. Na DAMU, kde letos absolvuje, studovala v ročníku Darii Ullrichové a Jana Nebeského. Jejími hereckými pedagogy byli Petra Špalková, Marie Štípková, Ladislav Mrkvička a Daniel Špinar.

Zajímavostí je, že se již jako malá holčička objevila na jevišti Národního divadla, konkrétně v roli Adélky v inscenaci J. A. Pitínského Babička. 

Kdyby nebyla herečkou, byla by pekařkou nebo cukrářkou. Právě pečení všemožných sladkostí patří k jejím největším koníčkům. Případných přebytečných kil se však nebojí: shodí je na dlouhých procházkách Prahou, které miluje stejně jako sladké. Tedy skoro stejně.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH 
Lady Macbeth z Újezdu
Na Větrné hůrce
Hadry, kosti, kůže
Pankrác '45
Hamlet

PO DERNIÉŘE
Úklady a láska, Bratr spánku

FILM
Román pro muže, Laputa,  Jan Palach, Krajina ve stínu

TELEVIZE
1989: Z deníku Ivany A. (TV film), Nevinné lži (TV seriál), Specialisté (TV seriál), Vzteklina (TV seriál), Profesor T. (TV seriál), Sever (TV seriál), Princip slasti (TV seriál)