Hledat Menu

Aktuality

Shakespearovy svatojánské sny (v angličtině) a Footsbarn Travelling Theatre Workshop

Footsbarn Travelling Theatre se vrací do Prahy!

Shakespearovy svatojánské sny (v angličtině)

18. března 2019 Velký sál od 11:00 (pro školy) a 19:00

William Shakespeare je pro soubor Footsbarn velmi důležitou postavou. Během své existence soubor zpracoval více, jak desítku jeho her.  Hru Bouře uvedl soubor za dobu své existence dokonce ve třech různých pojetích, přičemž jedno z nich bylo koprodukcí s indickými herci pod názvem Indická Bouře. Jedním ze splněných snů bylo pro soubor hostování v „Shakespearově“ divadle Globe v Londýně. Zde uvedli kabaret sestavený z nejznámějších monologů a dialogů Shakespearových her pod názvem Christmas Cracker. Inscenace Shakespearovy Svatojánské sny je vlastní adaptací Shakespearovy hry Sny svatojánských nocí.

Vstupenky na večerní představení zde

________________________________________________________________________

Footsbarn Travelling Theatre Workshop

Speciální workshop s mezinárodní kočovnou divadelní společností Footsbarn Travelling Theatre.

WORKSHOP HERECTVÍ S MASKOU S FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE

TERMÍNY WORKSHOPU: 

15. a 16. 3. 2019 vždy od 16:00 do 20:30 

Tento workshop proběhne v anglickém jazyce.

Pomocí pohybových cvičení a pozorování těla a pohybu budou účastníci objevovat práci ve skupině a v prostoru. Součástí workshopu bude také pohybová a hlasová improvizace, práce s maskou a klauniáda. Pod vedením zkušených lektorů by studenti měli pocítit naléhavost, která je pro vlastní tvorbu nezbytná.

cena: 1 200 Kč

 

WORKSHOP VÝROBY MASKY S FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE

TERMÍNY WORKSHOPU:

14. 3. od 16:00 do 19:00 a 16. 3. od 11:00 do 14:00

Tento workshop probíhá v anglickém jazyce.

Workshop zaměřený na výrobu masek, s kterými mohou poté žáci projít workshopem Herectví s maskou a tak rovnou vlastní masku vyzkoušet. Samotná výroba masek dává příležitost k hlubšímu poznání výrazových prostředků lidského obličeje a jejich působení v nonverbální komunikaci.

cena: 1 200 Kč

 

V případě zájmu kontaktujte:

Barbora Vacková
tel. +420 234 651 259, mob. +420 724 840 442
e-mail: vackova@svandovodivadlo.cz 

________________________________________________________________________

FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE (FRANCIE)

Footsbarn Travelling Theatre je mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnost se sídlem ve Francii. Inscenace prezentované po celém světě na různých místech (ve stanu, v interiéru, venku nebo v ulicích) prolamují svým pojetím jazykové bariéry za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a  cirkusového stylu.

Společnost uvedla za svých čtyřicet pět let existence více než 60 inscenací na šesti kontinentech. Kočovná společnost Footsbarn se tak v průběhu své existence stala multinárodní společností. Vznik společnosti se datuje rokem 1971 v Cornwallu ve Velké Británii. První inscenace vznikaly ve stodole (barn) náležící rodině Foot. Původní název Foot´s barn – Footova stodola byl časem upraven na celistvé Footsbarn. V roce 1984 opustila společnost rodnou Anglii. Začala tak novou etapu – téměř deset let pouze kočování světem, naplněnou mnoha úspěchy u publika (Irsko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Austrálie, Rakousko, Belgie, SSSR, ČSR, Kolumbie, Tunis, Polsko, Kostarika, Indie, Afrika.... Hráli na tak prestižních místech jako jsou královské zahrady v Dublinu, Tuilerské zahrady v Paříži nebo londýnský Globe). Roku 1991 pak společnost zakoupila starý opuštěný statek přímo v srdci Francie zvaný La Chaussée. Zrestaurován a vybaven přímo členy společnosti se statek stal „domovem“ i dalším divadelním kočovným společnostem. Stejně tak je plně využíván pro mezinárodní stáže všech divadelních odvětví vedených jak členy společnosti či přáteli získaných během putování. I čtyřicet pět let po svém vzniku společnost i nadále kočuje. Tým neustále vyvíjí nové projekty se stejnou energií jako na počátku. Vše žene kupředu touha nechat publikum snít sen.

Společnost se do České republiky vrací pravidelně. Poprvé navštívila hlavní město v roce 1989 v rámci mezinárodního divadelního festivalu MIR CARAVANE, kde se spřátelila s brněnským Divadlem Husa na provázku. Na jeho pozvání pak odehrála v roce 2001 sérii 5 představení adaptace Gogolova Revizora ve vlastním šapitó v brněnském parku Lužánky. Další návštěvou České republiky byla účast na mezinárodním divadelním festivalu Divadelní svět Brno v roce 2011 s představením Muž, který se směje, které odehráli ve velkém sále brněnského Divadla Husa na provázku.

Ve Švandově divadle poprvé hostovala v loňské sezoně s inscenacemi Oslava Shakespeara – Cesta ve společnosti Williama Shakespeara a Kukaččí hnízdo - volná adaptace dle románu Kena Keseye.

„Footsbarn je divadelní festival sám o sobě, úžasně eklektická směs stylů a vlivů, národností a kultur, vše promícháno do bezproblémově tekutiny přívalu čistého divadla.“ Irish Times, Fintan O'Toole

"Příjezd Footsbarnů do jakéhokoliv města je už sám o sobě událostí, neboť vytváří barevnou cirkusovou atmosféru a rozruch všude, kam jdou." Graeme Farrow, Artistic Director, Wales Millennium Centre