Hledat Menu

O divadle

Představení pro neslyšící diváky

První pražské divadlo, které uvádí představení s českými titulky pro neslyšící

Švandovo divadlo na Smíchově je prvním divadlem v Praze, které tuto službu pravidelně nabízí a umožňuje tak širší nabídku kulturního vyžití pro neslyšící a nedoslýchavé diváky. 

Velký sál je také vybaven indukční smyčkou pro nedoslýchavé, která je dostupná trvale.

Impulsem ke vzniku služby byl email časté návštěvnice divadla, která pracuje se studenty se sluchovým postižením.

U příležitosti 250. reprízy představení Kdo je tady ředitel? 26. ledna 2015, odstartovala nová služba Švandova divadla pro všechny diváky s vadami sluchu. A nezůstalo jen u tohoto představení! Představení s českými titulky pro neslyšící uvádíme vždy jednou v měsíci. 

Představení s českými titulky, která jsme v minulosti již uvedli: CRY BABY CRY, Betonová zahrada, Hamlet, Idioti, Kdo je tady ředitel?,Krakatit, KrysařKurz negativního myšleníLámání chleba, Misantrop, Obraz Doriana GrayePohřeb až zítra, Řemeslníci, Zabít Johnnyho Glendenninga, Závislosti navzdory

V nové sezóně se můžou diváci, které tuto službu využívají, těšit na nová představení v repertoáru ŠD v režii Martina Františáka Úklady a láska (premiéra 26. května 2018) a Bratr spánku režiséra Doda Gombára (premiéra 8. prosince 2018).

Sledujte program Švandova divadla, přijďte mezi nás a rozšiřte řady našich pravidelných diváků. 

Nejbližší představení s českými titulky:

11. prosinec 2018 od 19:00 ve Velkém sále Krysař 

 

Sledujte program Švandova divadla, přijďte mezi nás a rozšiřte řady našich pravidelných diváků. 

 

Titulky i děj na jevišti lze pohodlně sledovat z míst na balkoně Velkého sálu. 

Proto při zájmu o představení, se prosím obraťte na obchodni@svandovodivadlo.cz a rezervujte si místa na balkóně. Místa nejsou blokována jen pro neslyšící, proto v případě zájmu neváhejte. 

Poskytovatelem titulků je AGENTURA Easytalk.

Dne 2. května 2018 odvysílala Česká televize v pořadu Televizní klub neslyšících reportáž o našem divadle a službách, které neslyšícím nabízíme. Podívat se můžete zde (reportáž o Švandově divadle začíná v 17:45)

Video pozvánky na jednotlivá představení s českými titulky se můžete podívat v galerii.