Hledat Menu

O divadle

Eva Josefíková

Herečka souboru Švandova divadla

Narodila se 3.2.1990 v Uherském Hradišti.

Vystudovala gymnázium v Uherském Hradišti. Divadlu se začala věnovat v roce 1999 jako žákyně literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy. V té době byla aktivní členkou divadelního souboru Dohráli jsme. Po vystudování gymnázia byla přijata na katedru činoherního herectví DAMU, kde v současné době dokončuje studium. 

Hostovala v Národním a Stavovském divadle, např. v roli Barunky v inscenaci Babička v režii J. A. Pitínského nebo pod režií Michala Dočekala v roli Niny Zarečné v inscenaci Čechovova Racka či ve hře Enron britské autorky Lucy Prebble. Od roku 2011 je členkou divadelní společnosti Tygr v tísni. V sezóně 2013/2015 byla členkou souboru v Městském divadle Kladno, kde stále hraje v Ibsenových Přízracích režiséra Jana Friče. 

V současné době je k vidění na několika pražských divadelních scénách (X10 Strašnice, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo V Celetné, Vila Štvanice, Švandovo divadlo).

Natočila několik českých filmů (Piko, Čertova nevěsta, Signál, Probudím se včera, Vejška) a má zkušenosti také se zahraničními produkcemi (např. dánský historický seriál 1864, Crossing lines a další.). Za roli Martiny ve filmu Fair play režisérky Andrey Sedláčkové byla nominovaná na Českého lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon.

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
Krysař
Závislosti navzdory
Baal
Pankrác ´45
Misantrop 
Kurz negativního myšlení


PO DERNIÉŘE
Idioti

FILM
Fair Play, Vejška, Donšajni, Probudím se včera, Signál, Čertova nevěsta, PIKO, Z Gymplu na Vejšku (dokumetární) 

TELEVIZE
1864, (TV seriál), Škoda lásky (TV seriál), Kurýr (TV seriál)