Hledat Menu

Aktuality

WORKSHOPY ŠVANDOVA DIVADLA

Zúčastněte se programu Workshopů Švandova divadla a pod vedením našich osobitých lektorů odhalte kouzlo divadelní práce ve všech jejích podobách.

Workshopy se uskuteční za finanční podpory Evropské unie.

 

TERMÍNY HLASOVÉHO WORKSHOPU

8., 15., 22. 2. 2023 vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1 400 Kč

Účastníci kurzu projdou komentovanými praktickými cvičeními, ve kterých poznají možnosti svého hlasu a řeči pro komunikaci v životě i v umělecké profesi. Zvolená cvičení budou kombinovat trénink správného způsobu nádechu, rozvíjení znělosti a dynamiky hlasu, aktivní artikulaci, užití hlasové a mluvní techniky v konkrétních textech. Slyšet a poslouchat se navzájem.

Postoj a držení těla. Význam dechu pro tvorbu hlasu. Dechová cvičení ve stoje, vsedě, vleže, při chůzi. Kombinace s pohybem, činností i s použitím předmětů. Pochopení a zvládnutí dechové opory. Vzájemná  zpětná vazba.

Hlasová cvičení. Prozvučení rezonančních dutin v hlavové, střední a hrudní rezonanci. Hlasové rejstříky. Použití slov, krátkých textů s pohybem těla v prostoru. Posazení a opření hlasu. Improvizace drobných situací v hlasových a mluvních etudách individuálně, ve dvojicích a skupinově. Zpětná vazba.

Artikulační cvičení. Artikulace hlásek podle výslovnostní normy daného jazyka. Slovní kombinace pro aktivizaci artikulačního ústrojí, změny tempa, síly hlasu, rytmu řeči a jejich vliv na celkový mluvní projev. Vnitřní a vnější napětí.

Řeč a její zvuková realizace. Komunikační pravidla. Propojení techniky hlasu a mluvy při interpretaci textů.

 

TERMÍNY WORKSHOPU IMPROVIZACE

8., 15., 22. 3. 2023 vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1 400 Kč

Poznejte spolu s námi metody a postupy improvizace a jejich využití k rozvoji sociálních a hereckých dovedností, využití improvizačních metod při tvorbě divadelní inscenace.

Pod aktivním vedením našeho lektora se naučíte vypnout „vnitřního kritika“, rychle analyzovat dramatickou situaci a pohotově reagovat nejen na jevišti. 

 

TERMÍNY HERECKÉHO WORKSHOPU PRO POKROČILÉ

12., 19. a 26. 4. vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1 400 Kč

Pokračování hereckých a pohybových workshopů.

Dílna je zaměřena na hlubší zkoumání textu, dialogu a práci s hereckým partnerem. Budeme také zkoumat tvorbu a vývoj postavy a principy dramatické situace. K diváckému zážitku nestačí jen vidět a slyšet – nechte na sebe divadlo skutečně dolehnout!
Společně se pokusíme přiblížit se postavám divadelní hry, vlastním emocím i pocitům postav, tvůrčím způsobem nahlížet na témata inscenace.

V průběhu lekcí se soustředíme na pokročilá herecká, pohybová, hlasová a další cvičení, práci s textem a dialogy z konkrétní divadelní hry.
V rámci workshopu vás také čeká návštěva vybrané inscenace Švandova divadla.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz