Hledat Menu

Aktuality

WORKSHOPY ŠVANDOVA DIVADLA

Zúčastněte se programu Workshopů Švandova divadla a pod vedením našich osobitých lektorů odhalte kouzlo divadelní práce ve všech jejích podobách. Nabízíme širokou škálu workshopů a dílen, abychom přivedli diváka blíže divadlu a divadlo blíže divákovi.

 

TERMÍNY HERECKÉHO-POHYBOVÉHO WORKSHOPU

5., 12. a 19. 10. 2022 vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1400 Kč 

Hercova mysl vykonává na jevišti mnoho procesů. Kromě prožívání postavy je to mnoho technických věcí, které je třeba si osvojit. Vztah k prostoru, kolegům a předmětům, vztah k divákovi. To vše ovšem vychází z jeho vlastního těla a práce s ním.

Přijďte si osvojit pohyb a existenci v jevištním prostoru. Rozšířit své vědomí, vnímání sebe sama, a to i ve vztahu ke svému okolí. Přijďte najít možnosti svého těla a mysli. Najít skrze své tělo fungující postavy. Pocítit hmatatelnou energii vznikající v magickém prostoru, které se nazývá jeviště.

Vítán je každý, kdo má zájem o herectví, má zkušenosti či jen touhy. Minimální věk účastníků je 16 let.

Pro tento kurz není třeba mít závratnou fyzickou kondici, ale možná se společně trochu zpotíme.

Cvičení jsou zaměřena na práci s tělem, prostorem, partnerem, fokusem a energií.

 

TERMÍNY HERECKÉHO WORKSHOPU

2., 9., 23. 11. 2022 vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1400 Kč

Profesionální lektorka Vás seznámí se základními hereckými cvičeními a etudami a elementární hlasovou průpravou. Společně budeme hledat a objevovat principy herecké práce.

Dílna je nejprve zaměřena na jednoduchá herecká cvičení a etudy. Postupně zvyšujeme náročnost cvičení i improvizací a dochází i k několika konečným „tvarům“. 

Celý workshop je nejprve zaměřen na hru, jevištní pohyb, rozvíjení jednotlivých smyslů a základní herecké etudy. Dalším tématem našich setkání je průprava mluvní, hlasová a dechová prostřednictvím odborných cvičení. Dále je kurz nasměrován na vnímání sama sebe v prostoru, setkání s hereckým partnerem na jevišti, jak vzniká dramatická situace a v neposlední řadě na základy divadelní improvizace.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz