Hledat Menu

Aktuality

OTEVÍRÁME! HRAJEME! ZAČÍNÁME UŽ V KVĚTNU!

Už 28. května otevíráme divadlo veřejnou generálkou inscenace AŤ VEJDE TEN PRAVÝ!

S neskrývanou radostí vám chceme oznámit, že od konce května zase hrajeme a již od dnešního dne prodáváme vstupenky na květnová a červnová představení souboru Švandova divadla a našich hostů.

První, kteří letos do pohodlných sedadel našeho divadla zasednou, budou již 28. května diváci na veřejné generálce nové inscenace Ať vejde ten pravý v režii Jana Holce, která bude mít premiéru hned další den a to 29. května 2021. Úspěšnou adaptaci upírské romance, jejíž autor Jack Thorne má na kontě například proslulou divadelní hru ze světa Harryho Pottera, uvede Švandovo divadlo v české premiéře.

19. června jsme pro vás připravili déle než rok odkládanou premiéru inscenace Adamova jablka, která završuje trilogii divadelních adaptací severských filmů (Kdo je tady ředitel? a Kurz negativního myšlení) a je bezesporu nejostřejší komedií, jakou jsme kdy uvedli. Navíc v pojetí jednoho z nejbouřlivějších režisérů své generace – Jiřího Pokorného.

Na červen pro vás dále chystáme neskutečnou nálož 43 představení ve Velkém sále i ve Studiu. Naposledy budete také moci zhlédnout derniéry představení Srdce patří za mříže a Ztracená čest Kateřiny Blumové.

A v létě vás o divadlo taky nepřipravíme: v červenci i v srpnu pro vás budeme hrát nabídku vašich nejoblíbenějších titulů!

Všechna představení od 29. 5. do 31. 8. 2021 budou uváděna bez anglických titulků. 

Zde jsme pro vás připravili několik pokynů, které je aktuálně potřeba při návštěvě divadla dodržovat, které je pro vás otevřeno při kapacitě 50%:

  • Prosíme diváky, aby při nákupu vstupenek na představení zvolili platební metodu online (pokud je to možné). A při každém nákupu vstupenek poskytli divadlu svůj email a telefon pro povinnou evidenci diváků a případnou další komunikaci.

  • Pro všechny návštěvníky divadla je nutností prokázat se potvrzením (ze zdravotnického zařízení nebo ze zaměstnání) s negativním výsledkem nanejvýš 72 hodin starého antigenního nebo 7 dní starého PCR testu při vstupu do divadla, nebo se prokázat certifikátem o provedeném očkování, kdy od aplikace první dávky uplynulo nejméně 22 dní (v případě dvoudávkového schématu) a 14 dní (v případě jednodávkového schématu), nebo pokud se osoba prokáže, že prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a od pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.
    (Nemůžeme akceptovat domácí testy.)

  • Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci nebo jste přišli do kontaktu s nakaženou osobou, prosíme, abyste byli ohleduplní k ostatním a raději zůstali doma.

  • Ochranu dýchacích cest (respirátor nebo obdobný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% dle příslušných norem) mějte nasazenou po celou dobu pobytu v divadle. Diváci bez ochranných prostředků nebudou do divadla vpuštěni.

  • Ve všech prostorách divadla udržujte rozestupy 2 metry (u šaten i kdekoliv jinde ve foyer divadla a toaletách).

  • Dezinfekce rukou bude u vstupu do divadla a na toaletách.

Kompletní podmínky, za kterých bude možné naše divadlo navštívit, budeme postupně aktualizovat podle platných nařízení. Před návštěvou divadla si, prosíme, přečtěte aktuální informace na našem webu. Tyto informace budou vyvěšeny také ve foyer divadla.


Věříme, že se do divadla těšíte tak, jako se těšíme my na vás, naše diváky. A doufáme, že jste na zmíněná opatření už zvyklí natolik, že vás nebudou zbytečně obtěžovat. 


S přáním nejkrásnějšího dne od 12. října 2020
Vaše Švandovo divadlo