Hledat Menu

Literární kavárna: Miloš Urban

15:00
Kavárna
ŠD, KOSMAS & ARGO

Poznejte české autory a jejich knihy při odpolední kávě.

Délka představení: 1 hod 30 bez přestávky

Autorské čtení s autogramiádou v divadelní kavárně. Nový projekt smíchovského knihkupectví Kosmas ve spolupráci se Švandovým divadlem a nakladatelstvím Argo. Předčítat ze svých děl Vám budou sami autoři za doprovodu účastníků Hereckého studia Švandova divadla. Literární kavárna bude završena autogramiádou.

Knihy autorů zakoupíte na místě.

Vstup zdarma.

 

Květnovým hostem Literární kavárny bude autor a držitel ocenění Magnesia Litera Miloš Urban se svou poslední knihou Továrna na maso.

MILOŠ URBAN

Miloš Urban (* 1967) je autorem řady románů, povídek a novel, z nichž mnohé si našly cestu i k zahraničním čtenářům. Z jeho tvorby nejvíce zaujaly romány Sedmikostelí (Argo 1999), Praga Piccola (Argo 2012), Lord Mord (Argo 2008) nebo Santiniho jazyk (Argo 2005), podle něhož vznikl televizní film v režii Jiřího Stracha (2011). Zatím poslední román – karlovarský horor KAR vyšel v roce 2019. Podle románu Hastrman vznikl stejnojmenný film v režii Ondřeje Havelky, který získal ocenění Český lev za rok 2018 ve čtyřech kategoriích.

Továrna na maso

Inženýr Leon Hebvábný je stejně výstřední jako jméno, které nese, a přesto se snaží žít výhradně svou prací a pro svou rodinu. Vystudovaný technik, který stál u počátků neonového rozsvěcení Prahy ve 20. letech 20. století, je pro svou tvořivost a činorodost zlákán zdánlivě jiným oborem: má vylepšovat společenský obraz Ústředních pražských jatek. Těm totiž vymyslí přezdívku „továrna na maso“, která se chytne nejdřív v pozitivním, později ale v čím dál negativnějším smyslu. Největší jatka ve střední Evropě jsou neohrozitelná a jejich pověst čištěná a bělená Leonovým šarmem a důvtipem, když tu přijde do podniku nová zaměstnankyně a obrátí Leonův svět na ruby. Jako by nestačilo, že v kafilerii na Maninách byly mezi zvířecími objeveny i lidské kosti…

 

Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.

Nejbližší uvedení

všechna
představení

Květen

20
5

Literární kavárna: Miloš Urban

so 15:00
vstup zdarma