Hledat Menu

Workshop herectví před kamerou

16:00
Zkušebna
Workshop

Akce!

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU (JEDNÁ SE VŽDY O 3 LEKCE):

12., 19. a 26. 1. 2022 vždy od 16:00 do 19:00

Cena: 1 400 Kč

 

Cílem kurzu je naučit adepty hereckého oboru, ať už amatéry nebo budoucí profesionály, základním a dle zájmu i pokročilejším řemeslným dovednostem v práci před kamerou v oblasti hraného nebo TV filmu a TV seriálů

Primárně je seznámit se základy filmové řeči, ozřejmit druhy záběrů, jejich význam pro filmové vyprávění a samozřejmě také, jaké možnosti nabízejí pro hereckou práci. Na konkrétních příkladech, těch nejlepších i těch méně povedených, si ukážeme výrazové možnosti filmového a televizního herectví. 

Pro začátečníky je důležité pochopit situační a výtvarné možnosti pro budování mizanscény, jako dekorace či reálná prostředí, kostýmy, líčení, světelná atmosféra atd. Všechny tyto prvky ve výsledku ovlivňují také hereckou práci.

Pochopení principů, řemeslných i technických, ze kterých film vzniká, umožňuje herci dodržovat řemeslné požadavky, ale při tom ho to paradoxně osvobozuje od jejich diktátu. Proto je důležité seznámit se s technickými prostředky, se kterými se herec při práci setkává a které mohou od něj vyžadovat určité respektování možností, jež technika nabízí, ale také vyžaduje. 

Velmi důležité pro hereckou práci jsou také způsoby snímání, které jsou v tom onom díle nebo žánru použity. Je to jiné, když herce či situaci zabírá jedna kamera nebo kamer několik, je to jiné, když se točí po jednotlivých záběrech nebo se scéna snímá najednou.

 

Cílem kurzu je, většinu tady poněkud abstraktně popsaných záležitostí, podat co nejjednodušeji na projekcích a cvičeních. Osobní zájem a zainteresovanost členů kurzu bude při tom vodítkem.

Také těm, kteří nebudou v budoucnu pracovat jako profesionálové také v oblasti filmového a televizního herectví, absolvování kurzu umožní zcela jistě nahlížet na filmovou a televizní tvorbu zasvěceněji a více do hloubky.

 

Vede MgA . I V O  P O P E K, kameraman a režisér, pracující nejen v oblasti TV tvorby. 

 


REZERVACE

pokladna@svandovodivadlo.cz 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Leden

12
1

Workshop herectví před kamerou

st 16:00

Dnešní program

Cyrano z Bergeracu

11:00 Martin Crimp, Edmond Rostand
Velký sál
Soubor Švandova divadla