Jedinečný kabaret se odehraje ve studiu Švandova divadla vždy jedinkrát a naposled. V rámci tohoto projektu 10 různých hudebníků složilo 40 originálních písní přímo na tělo hercům Švandova divadla. Texty pocházejí od členů Švandova divadla či od jejich přátel.
Výběr toho nejlepšího byl nahrán na CD, které během tohoto večera společně se všemi tvůrci pokřtíme a završíme tak jeden cyklus „happeningů bez ambice"; cyklus příjemně strávených večerů s živou muzikou. Rozmanitost námětů, žánrů, interpretů i atmosfér je zaručena. Připravena jsou i překvapení, z nichž některá připravená nejsou.
Účinkují: Petra Hřebíčková, Blanka Popková, Patrik Děrgel, Michal Sedláček, , Klára Cibulková, , Kristýna Frejová, Tomáš Červinek, Andrea Buršová, Eva Vrbková, Zuzana Onufráková, Martina Krátká, Bohdana Pavlíková, Blanka Vávrová, Jaroslav Šmíd, Réka Derzsi, Pavla Stránská, Zdeněk Dočekal and his band
Texty našich herců, spolupracovníků a přátel zhudebnili tito hudební skladatelky a skladatelé:
Eva Vrbková
(*1976, Brno)
Herečka, textařka a skladatelka. V letech 1997 – 2010 byla členkou Divadla Husa na provázku, kde mezi její nejvýraznější role patřily: Eržika v Baladě pro banditu, Viktorka ve hře Babička a Nastasja Filipovna v Idiotovi. Pohostinsky vystupuje také v Národním divadle Praha, v divadle Komedie, Shakespearovských slavnostech a ve Švandově divadle hostuje v inscenaci Cry Baby Cry, k níž vytvořila také muziku. Ve filmu na sebe upozornila především ve filmech Roberta Sedláčka, a to zejména svojí hlavní ženskou rolí ve filmu Rodina je základ státu, za kterou byla nominovaná na Českého lva. V současné době natáčí tv seriál s Jiřím Strachem a jako svůj další projekt připravuje nový muzikál, ke kterému skládá hudbu. Pořádá vlastní koncerty, učí herectví a zpěv.
Více informací na http://www.evavrbkova.cz
Tomáš Červinek
(*1990, Kyjov)
Na základní škole chodil do dětského divadelního souboru Pískle. Když nastal čas výběru střední školy, napadlo jej zkusit činoherní obor na brněnské konzervatoři. Zadařilo se; jako povinný hudební nástroj volí klavír. Po maturitě následovalo studium stejného oboru na JAMU, v ročníku Niky Brettschneiderové. Své první angažmá získal v Městském divadle Zlín, kde působil jednu sezónu. Od letošní sezóny je členem Švandova divadla.
Zdeněk Dočekal
(*1984, Tábor)
Převážnou část života prožil v severomoravském Šumperku, kde už v průběhu studia střední průmyslové školy účinkoval jako pianista v tamějším divadle. Během studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka začal spolupracovat s pražskými divadelními soubory, v nichž se realizuje jako autor scénické hudby nebo muzikant. Mezi ně patří například D21, Geisslers Hofcomoedianten, Studio Ypsilon, Cabaret Calembour , divadelní spolek Kašpar nebo nově vzniklé uskupení VOICE-BAND, kde se podílel na inscenacích Vojna a Bubny v noci. Od roku 2007 doposud trvale spolupracuje s Komorní činohrou, kde se podílel na všech inscenacích režiséra Jiřího Bábka.
Zdeněk Král
(*1971, Česká Lípa)
Skladatel a klavírista. Studoval konzervatoř v Teplicích a Konzervatoř Jaroslava Ježka, poté na JAMU kompozici a teorii hudební tvorby. Komponuje scénickou hudbu (dosud cca 50 scénických hudeb), filmovou hudbu (např. Velkofilm, Jako nikdy), jazzové skladby, písně i vážnou hudbu. Vystupuje v divadelních představeních (Komediograf, Nekorektní skeče), hudebních projektech (s Andreou Buršovou, Tomášem Matonohou) i v TV (Hýbánky, Na forbíně TM) a také v Souboji klavírních improvizátorů. Podílel se na cca 40ti CD a napsal několik knih pro děti (Drakouni, Tati, ty mě přivedeš do hrobu) a dále knihu logopedických písniček Žvaní žabák u louže.
Více informací na http://www.zdenek-kral.cz/
Jan Kučera
(*1977, Klatovy)
Dirigent, skladatel a klavírista. Po absolvování pražské konzervatoře, během níž začal spolupracovat s Divadelním spolkem CD 94, studoval dirigentský obor na HAMU. Jako skladatel zasahuje do mnoha žánrových oblastí. Tvoří kompozice symfonické, komorní, písňové, scénickou hudbu k divadelním inscenacím, jazzové i operní. Svoji dirigentskou dráhu započal u Symfonického orchestru Českého rozhlasu, spolupracuje s Národním divadlem. Doprovází mnohé výtečné sólisty, vedle evropských zemí koncertoval mj. v Japonsku, Spojených arabských emirátech či USA. Od září 2015 je angažován jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru. V květnu bude mít v ND premiéru jeho opera Rudá Marie, vycházející z epizody Staliňák kultovního rozhlasového seriálu o rodině Tlučhořových.
Richard Mlynář
(*1963, Šternberk)
Skladatel, jazzový pianista a hudební režisér. Vystudoval konzervatoř v Ostravě, obor trombon. Jako trombonista působí od roku 1985 v Moravském divadle Olomouc. Jeho doménou je však hra na klavír, zejména v jazzové oblasti. Spolupracuje s mnoha hudebními tělesy (Moravská filharmonie Olomouc, B Side Band v Brně). Jako skladatel se věnuje zejména scénické hudbě (s režiséry M. Uhdem, A. Přidalem, M. Burešem, R. Groszmannem), ale píše i jazzové skladby, komorní vážnou hudbu a hudbu pro děti. Pro Český rozhlas Olomouc připravuje pořad Mlýnice a podílí se také mnohdy na hudební složce rozhlasových her a četeb. V současné době je na turné s Vojtěchem Dykem.
David Rotter
(*1969, Šumperk)
Otec tří dětí, včelař a muzikant. Profesionálně hudbu komponuje od roku 1994, a to hudbu scénickou, filmovou i reklamní. V současnosti píše nejčastěji hudbu k divadelním inscenacím (více než 80). Opakovaně spolupracuje s Dodem Gombárem, Zdeňkem Kaločem či Jakubem Nvotou. Jeho hudba doprovodila i řadu dokumentů, tv inscenací a filmů. Je mj. autorem hudby k filmu Švandova divadla Smíchov pláče, Brooklyn spí (2011, režie Dodo Gombár). Značnou část hudby si také sám nahrává a aranžuje. Občas také živě vystupuje, např. s Bolkem Polívkou či Hanou Holišovou.
Více informací na http://www.davidrotter.com/