29. 6. - 11. 8. 2024 je pokladna divadla uzavřena. PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ LÉTO A TĚŠÍME SE NA VÁS V NOVÉ SEZÓNĚ!

Aktuality

Radim Vizváry stálým hostem Švandova divadla

Od 27. 10. 2016 pravidelně uvádíme představení mima, performera, režiséra, pedagoga a choreografa Radima Vizváry

O Radimovi Vizváry:

Patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného nonverbálního divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího vzdělání, titul Ph.D.

Radim Vizváry má za sebou více než sto představení jako autor, interpret, režisér, dramaturg a choreograf. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je spoluzakladatel mezinárodně úspěšného divadelního souboru Tantehorse, šéfem domácí umělecké skupiny Mime Prague, kmenovým režisérem souboru Tichá Opera nebo spolupracuje s Národním divadlem v Praze. Jeho umělecký záběr obsahuje specializaci vlastní metodiky tělesného mimu a rozvíjí ji do současné podoby.

Řeší problematiku nonverbálního divadla, a to ve sféře tvůrčí, pedagogické a teoretické. Vyučoval na katedře pantomimy HAMU a v Cirqueonu. Vede workshopy v zahraničí na prestižních školách, festivalech nebo je uměleckým vedoucím za Českou republiku projektu Evropské unie Undercreative Network. Je uměleckým šéfem a dramaturgem festivalů MIME FEST (Polička, Praha) a Komedianti v ulicích (Tábor).

Jako herec ztvárnil role ve filmech Jsem brána nebo Klauni. Od roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyklopedia. V roce 2014 byl nominován na cenu Divadelních novin za námět, choreografii a účinkování v inscenaci UTER QUE. Vizváry je držitelem polské ceny Perla (2011) za herecký výkon v inscenaci LORCA a mnoha dalších ocenění v EU nebo USA.

7. 10. 2016