Zahájili jsme předprodej na říjnová představení!

Aktuality

Loučíme se s Jaroslavem Šmídem

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve středu 15. 11. 2017 náhle zemřel ve věku 47 let herec a náš skvělý kolega Jaroslav Šmíd, neúnavný šiřitel dobré nálady.

Po studiu herectví na brněnské konzervatoři nastoupil rodák z Třebíče v roce 1989 na DAMU. Své první angažmá získal v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a posléze s několika svými vrstevníky přešel do divadla Labyrint na Smíchově. Do Prahy se vrátil jako člen divadelního spolku CD 94. 

V roce 2002 se stal hercem souboru smíchovské scény, která od svého znovuotevření nese název Švandovo divadlo. Vytvořil zde několik desítek rolí, mj. v inscenacích Poručík z Inishmoru, Žebrácká opera, Vojcek, Klářiny vztahy, Mandragora, Mnoho povyku pro nic, Eskalátor a Idioti. I po svém odchodu na volnou nohu v roce 2014 zůstal ve Švandově divadle stálým hostem. Z posledních let si jej diváci budou pamatovat především jako Překladatele ze hry Kdo je tady ředitel? či jako Kouče z Cry Baby Cry. Donedávna jej mohli vídat také v Řemeslnících a Hamletovi.

Kromě účinkování v několika zájezdových inscenacích se objevil také v řadě televizních pořadů a seriálů: O zapomnětlivém kouzelníkovi, Život na zámku, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ulice, První republika ad. Jeho nejznámější filmovou rolí byl ústřední hrdina komedie Doktor od jezera hrochů. 

S láskou vzpomínáme a děkujeme, Jerry! 

15. 11. 2017