Zahájili jsme předprodej na říjnová představení!

Aktuality

Slavíme 100. reprízu inscenace Dioptrie růžových brýlí

Bizon běží prérií už posté!!

Služebně nejstarší inscenace ve Studiu se začátkem února dočká své 100. reprízy; a stále patří mezi divácky nejoblíbenější tituly. 

Dioptrie růžových brýlí měly svoji premiéru 29. června 2010 a byly první divadelní zkušeností pro Ondřeje Ládka (scénáristy a hudebníka známého pod pseudonymem Xindl X) i režiséra Jakuba Sommera (absolventa dokumentu na FAMU). Původní obsazení (Viktor Limr, Eva Leimbergerová, Bára Vyskočilová a Tomáš Pavelka) doznalo změny cca po roce a půl uvádění, kdy Eva odjela na delší dobu do zahraničí. Roli Alice za ni přebrala Petra Hřebíčková a prvně se v Dioptriích, svérázné komedii o partnerských vztazích, objevila 26. října 2011. Po necelých čtyřech letech, tedy na jaře loňského roku se do Dioptrií opěr vrátila Eva Leimbergerová, neboť Petra Hřebíčková se chystala na krásné rodinné povinnosti. A tak se výměny a občas i záměny, které jsou jedním z motivů Dioptrií, udály i ve skutečnosti.  Na jednom ze zájezdů jsme se např. dozvěděli, že v inscenaci účinkuje i naše tehdejší produkční a paní inspicientka.

100. reprízy se dočkala také skvělá scéna Martyny Dworakovské, stejně jako hudební doprovod Dominika Renče. A stejně tak stále sklízí úspěch i nezapomenutelný song „Běží bizon prérií…“

 4. 1. 2016