Aktuality

CENY THÁLIE 2020

Švandovo divadlo získalo tři širší nominace na Ceny Thálie 2020

27. ročník Cen Thálie přinesl v oboru činohra tři širší nominace i Švandovu divadlu.

Dvojitou nominací za mužský herecký výkon se může pyšnit inscenace Hadry, kosti, kůže (režie: Martin Františák; premiéra 21. 9. 2019) o nelehkém sousedství, a tak i soužití, dvou výrazných osobností české kultury. Luboš Veselý zaujal komisi svým ztvárněním dramatického osudu i vnitřního napětí básníka Vladimíra Holana. Pozoruhodným shledali zástupci odborné veřejnosti též výkon jeho hereckého kolegy Miroslava Hanuše, jež v roli Jana Wericha, brilantně zobrazuje paradoxy života „národního mudrce i klauna“.

V širší nominaci za ženský herecký výkon nalezneme i členku souboru Švandova divadla Natálii Řehořovou za titulní roli v inscenaci Lady Macbeth z Újezdu (režie David Jařab; premiéra 29. 2. 2020). V komorním dramatu předvádí nejrůznější finesy ženské duše – od extrémní zranitelnosti až k hranici brutální krutosti.    

 

Všem nominovaným gratulujeme a doufáme, že v brzké době bude se s nimi i našimi inscenacemi budou moci diváci opět shledat naživo.

 

Gratulujeme též Vítkovi Bruknerovi, který získal širší nominaci v kategorii alternativního divadla za herecký výkon v inscenaci Paleček souboru Buchet a loutek, stálého hosta ve Studiu Švandova divadla.

 

Více ZDE.

5. 11. 2020