Hledat Menu

Ductus Deferens - Táto?

Romana Widenková
Ductus Deferens

Oddechová komedie o únosu dítěte bývalé přítelkyně

Délka představení: 1 hod bez přestávky
Režisér: Herman Čolek
Hrají: Jan Staněk, Martina Jindrová, Antonín Brukner, Barbora Vágnerová, Marek Frňka, Josef Bobeš Havelka, Petr Kult/Petr Matyáš Cibulka, Karolína Knězů/Julie Stejskalová, Lucie Michálková, Filip Týc, Pavel Prais, František Beleš
Datum premiéry: 1. 4. 2022

Konverzační groteska o zoufalci Václavovi, který není schopen přenést se přes rozchod se svojí ex a vydává se překazit její svatbu. Před obřadem se dává do řeči s malou Zitou a rozehrává absurdní sled událostí ústících v jeho prospěch. Autorská komedie Romany Widenkové.

 

Ductus Deferens je banda mladých divadelníků ujíždějících si na komediálním žánru v podobě absurdního humoru, cringe a hudebního propojení. Původně se uskupení začalo formovat mezi několika spolužáky na DAMU a přerostlo v širší komunitu tvůrců, kteří se touží samostatně realizovat. Krom studiové scény Švandova divadla objíždí všemožné divadelní festivaly a kočují se svými představeními napříč republikou. Revoltuje proti intelektualismu a cílí na mladé diváky, které chce v prvé řadě pobavit a k divadlu je tak přilákat.

 

Hrají: Jan Staněk, Martina Jindrová, Antonín Brukner, Barbora Vágnerová, Marek Frňka, Bobeš Havelka, Petr Kult, Karolína Knězů, Lucie Michálková, Filip Týc, Pavel Prais, František Beleš

Doprovod na bicí: Štěpán Krtička

Upozorňujeme diváky, že vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Upozorňujeme diváky, že se při představení na jevišti kouří - cigarety jsou v tomto případě považovány za rekvizity.

INSCENAČNÍ TÝM
AUTORKA: Romana Widenková
REŽIE: Herman Čolek
DRAMATURGIE: Romana Widenková
SCÉNA/KOSTÝMY:  Anna Havelková, Julie Sztogrýnová
HUDBA: Štěpán Krtička
PRODUKCE: Judit Brodská

Sledujte nás také na facebooku.

Inscenace vznikla za finanční podpory grantu Dilia. 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Únor

15
2

Ductus Deferens - Táto?

st 19:00 Romana Widenková

Březen

15
3

Ductus Deferens - Táto?

st 19:00 Romana Widenková

Dnešní program

1984

19:00 George Orwell, Dodo Gombár
Velký sál
Soubor Švandova divadla