29. 6. - 11. 8. 2024 je pokladna divadla uzavřena. PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ LÉTO A TĚŠÍME SE NA VÁS V NOVÉ SEZÓNĚ!

Vlnobití Andrey Buršové

Hudební performance herečky Švandova divadla – One Woman Cabaret.

Soubor Švandova divadla
Délka představení: 1 hod 15 min bez přestávky
Režisér: Dodo Gombár
Datum premiéry: 24. 2. 2017
Datum derniéry: 6. 2. 2019

Andrea Buršová se představuje jako výtečná zpěvačka ve svém vlastním sólovém večeru.

V písňové performanci Vlnobití Andrey Buršové, která nabízí autorské písně obohacené o divadelní dialog, se smazává hranice mezi mluveným a zpívaným slovem. Slovo v hudbě si zachovává rysy mluvené řeči a monologické či dialogické jednání herečky velmi samozřejmě přechází v její zpěv, charakteristický hravými proměnami v bohaté škále jejího hlasového projevu. Každá píseň nese samostatnou výpověď a stojí si na klavírní nebo jiné… a třeba tragikomické struně. Bezpočet strun dává písni ve zpěvaččiných ústech pocit svobody a divákovi možnost prožitku bezprostřední  poezie na vlnách této múzické performance. 

 

Večer Vlnobití pro mě znamená další krok na cestě k prezentaci písně, jejímž fenoménem jsem fascinovaná. Tentokrát mě zajímalo posunout se od recitálové nebo ryze koncertní formy večera spíše k tomu kabaretnímu, snad monodramatickému, jejímž těžištěm jsou písně. Přizvala jsem si k dialogu dvě imaginární kamarádky, které se mnou mají mnoho společného. Spolehla jsem se jen na svůj hlas, kytaru a sama na sebe v téměř prázdném jevištním prostoru. Tuto ´samotu´, která je také obsahem některých mých písní, jsem se rozhodla překonávat všemi možnými prostředky – humorem, sebeironií, nadhledem apod. V tomto večeru není nic, jak být původně mělo, a přece, říkám já, lepší to být snad ani nemohlo.“  
A. B.

 

Andrea Buršová (* 17. dubna 1982 Brandýs nad Labem) je česká herečka, zpěvačka a šansoniérka. Vystudovala činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Ihned po absolvování, v roce 2006 vstoupila do angažmá brněnského Divadla Husa na provázku. Působila ve vídeňském divadle Theater Brett, kde účinkovala v šansonových večerech. V roce 2012 vydala šansonové album s názvem Nůž na ticho. Na albu spolupracovala se skladatelem Zdenkem Králem a Indigo Quartetem, se kterými se sešla již v roce 2010 při interpretaci zhudebnění básní od Jana Skácela a posléze vydali album Most.

Od roku 2014 je herečkou souboru Švandova divadla na Smíchově.

 

INSCENAČNÍ TÝM
TEXTY PÍSNÍ: Andrea Buršová
HUDBA: Zdeněk Král, Andrea Buršová a Martin Flašar
SCÉNÁŘ: Andrea Buršová a Dodo Gombár
REŽIE: Dodo Gombár
PRODUKCE: Jitka Dvořáková

 

Vlnobití Andrey Buršové

Soubor Švandova divadla
Délka představení: 1 hod 15 min bez přestávky
Režisér: Dodo Gombár
Datum premiéry: 24. 2. 2017
Datum derniéry: 6. 2. 2019

Program se připravuje.