Tracy Letts

Zabiják Joe

Brutální lovestory, příběh na pomezí komiksu a sociálního hororu, první vlaštovka tzv. coolness dramatiky.

Soubor Švandova divadla
Režisér: Michal Lang
Datum premiéry: 24. 1. 2003
Datum derniéry: 6. 6. 2006

Více než stovkou repríz prověřená inscenace Michala Langa s výtečnými výkony všech představitelů přitahuje publikum už od roku 1996. Živelné komediantství ani vzájemná herecká souhra neztratily od premiéry nic na svém strhujícím tempu a nasazení. Stejně účinná zůstává i Lettsova černá komedie o jedné dallaské rodině se skutečně nízkými etickými zásadami.

Chris Smith, dealer drog se rozhodne získat peníze z matčiny životní pojistky a se svým plánem seznámí i svého otce Ansela. Na její vraždu chtějí najmout policejního detektiva Joe Coopera. Ten však, pochopitelně, požaduje zálohu. Řešení zapeklité situace se ukáže zdánlivě jednoduché: Chris s Anselem nabídnou Joeovi povolnost Chrisovy mladičké sestry Vicky, a to po dobu než bude pojistka vyplacena a oni mu budou moci zaplatit.

Nejde jen o to, že se členové „obyčejné americké rodinky“ rozhodnou řešit špatnou finanční situaci vraždou matky, která má uzavřenou vysokou životní pojistku, ale především o to, že vražda je brána jako ryze technický problém, ke kterému se přistupuje se zhruba srovnatelným zaujetím jako třeba k výměně staré ledničky. Příběh, který dokáže spolehlivě rozesmát, šokovat, ale i dojmout.

OSOBY A OBSAZENÍ:
CHRIS SMITH: Martin Sitta / Tomáš Pavelka
SHARLA SMITHOVÁ: Simona Stašová j.h.
ANSEL SMITH: Ivan Řezáč
VICKI SMITH: Petra Špalková j.h.
JOE COOPER: Michal Dlouhý j.h.

INSCENAČNÍ TÝM:
PŘEKLAD: Jiří Nosek
DRAMATURGIE: Markéta Bláhová
SCÉNA: Klára Čulíková
KOSTÝMY: Zuzana Krejzková
VÝBĚR HUDBY: David Šiktanc
REŽIE: Michal Lang

 

Tracy Letts

Zabiják Joe

Soubor Švandova divadla
Režisér: Michal Lang
Datum premiéry: 24. 1. 2003
Datum derniéry: 6. 6. 2006

Program se připravuje.