Zahájili jsme předprodej na únor!
Pierre Aristide Bréal

Velká mela

Zápletka klasické francouzské komedie se točí kolem manželského trojúhelníku, Napoleona Bonaparta, jednoho četníka a francouzské kuchyně.

Soubor Švandova divadla
Režisér: Daniel Hrbek
Datum premiéry: 16. 1. 2003
Datum derniéry: 18. 5. 2005

Velká mela je brilantně vystavěnou komedií. Přestože byla napsána v roce 1977 a její děj se odehrává na sklonku napoleonských válek, v komediální nadsázce přesně vystihuje mnohé z rysů české společnosti posledních několika let.
Ve Francii začátkem 19. století mění jedna vládnoucí strana druhou, druhá třetí a třetí zase první. Na provensálském venkově však nikdo nerozumí tomu, proč k tomu dochází a jaký je mezi republikány, královskými a bonapartisty vlastně rozdíl. Jediné, na čem se všichni shodnou, jsou speciality francouzské kuchyně.
Četník César není žádný Napoleon. V roce 1815 vládne Francii Ludvík XVIII.. César, který je vždy pro, má bratra Ferdinanda. Ferdinand, který je vždy proti, má milenku Josefínu. Josefína, která nikdy neví co, má za muže Césara. To je mela. Komisař chce postřílet všechny, co jsou proti králi. Plukovník chce postřílet všechny, co jsou proti císaři. To je velká mela. Co si všichni navařili, budou si muset sníst. Ale kdo ví? Stane-li se Napoleon ještě jednou velkým césarem, stane se možná César (i se svou Josefínou) malým Napoleonem.

OSOBY A OBSAZENÍ:
FERDINAND: Vasil Fridrich / Jan Teplý ml.
JOSEFÍNA: Klára Cibulková
CÉSAR: Michal Dlouhý j.h.
FRANCIS: Jaroslav Šmíd
KRÁLOVSKÝ KOMISAŘ: Kamil Halbich
CÍSAŘSKÝ PLUKOVNÍK: Zdeněk Velen / Robert Jašków

INSCENAČNÍ TÝM:
PŘEKLAD: Milena a Josef Tomáškovi
DRAMATURGIE: Zdeněk Jecelín
SCÉNA: Petra Hábová
KOSTÝMY: Vladislava Prudičová
HUDBA: Martin Horáček
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE: Karel Basák
REŽIE: Daniel Hrbek

 

Pierre Aristide Bréal

Velká mela

Soubor Švandova divadla
Režisér: Daniel Hrbek
Datum premiéry: 16. 1. 2003
Datum derniéry: 18. 5. 2005

Program se připravuje.