Hledat Menu

Brýle Eltona Johna

David Farr
Soubor Švandova divadla

Crazy komedie, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu.

Režisér: Michal Lang
Datum premiéry: 23. 4. 2005
Datum derniéry: 31. 5. 2010

BRÝLE ELTONA JOHNA jsou nejúspěšnější hrou mladého britského dramatika a režiséra Davida Farra, která měla premiéru v roce 1997. Po úspěšném turné britskými divadly se inscenace zabydlela i v Londýně. Farr za ni obdržel cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku 1997.

Klub FC Watford, přezdívaný "Sršni", zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru.

Kolem watfordského fotbalového klubu se točí také Billův život. V den, kdy "Sršni" hrají rozhodující zápas sezóny, za ním zcela nečekaně přijíždí na návštěvu jeho mladší bratr Dan, který rodné město opustil před šesti roky. Navíc není sám - přijíždí s vlastní rockovou kapelou. A tak "bratrské setkání po letech" roztáčí kolotoč crazy situací.

Černý humor a nadsázka D. Farra nás rafinovaně nutí k smíchu tam, kde jsou věci spíš k pláči. Komedie se odehrává v jediném dni a jeho hodiny autor přeplnil k prasknutí komickými a absurdními náhodami jako z toho nejhoršího snu a spojil v ní dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.

OSOBY A OBSAZENÍ:
BILL: Kamil Halbich
DAN,BILLŮV BRATR: Tomáš Pavelka
SHAUN, ČLEN DANOVY SKUPINY: Viktor Limr
TIM, ČLEN DANOVY SKUPINY: Matěj Hádek j.h.
AMY: Renata Prokopová j.h./ Markéta Stehlíková j.h.
JULIE, MÍSTNÍ ŽENA: Barbora Hrzánová j.h.

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

CRY BABY CRY

19:00 Sabina Krátká
Zájezd
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla

Kauza pražské kavárny

19:00 Jacob Erftemeijer a kol.
Studio
Soubor Švandova divadla

KIM-club - Magických dvacet

20:00
Velký sál
KIM-club