Hledat Menu

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha

M. Šimek & T. Řípová

Herci a herečky z osmi pražských divadel v jedinečné taneční show.

Délka představení: 3 hodiny včetně přestávky
Hrají: Klára Melíšková, Tereza Rumlová, Lucie Černíková, Šárka Vaculíková, David Gránský, Jakub Gottwald, Jaromír Nosek, Jaromír Nosek, Milan Peroutka
Datum premiéry: 10. 3. 2018

Každý ze soutěžících herců a hereček si vylosuje jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec, které pak po boku profesionálních tanečníků natrénují a předvedou před porotou za hudebního doprovodu kapely Gin in Jam během finálového večera dne 10. března 2018 ve Velkém sále Švandova divadla.

Mezi zúčastněná divadla patří: Dejvické divadlo, divadlo Semafor, Divadlo v Celetné, X10 – Strašnické divadlo, divadlo Broadway, divadlo Kalich, Divadlo na Vinohradech a Divadlo v Rytířské. Každé z výše jmenovaných divadel vysílá do tanečního souboje jednoho herce či herečku. Jmenovitě to jsou: Tereza Rumlová, Klára Melíšková, Lucie Černíková, Šárka Vaculíková, David Gránský, Jakub Gottwald, Jaromír Nosek a Milan Peroutka. 

Moderátory finálového večera budou Tereza Kostková a Libor Bouček.

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých z oblastí. Mezi porotce prvního pražského ročníku zasednou napřiklad Veronika Lálová, Daniela Drtinová, Andrea Hoffmannová, Jaroslav Plesl, Václav Neužil ml., Dana Morávková a další. 

Na závěr večera budou vyhlášeni tři vítězové: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty.

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové s. r. o. byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když herci tančí. Po tamním diváckém i všeobecném úspěchu již proběhl druhý ročník v Mladé Boleslavi, vedle toho se připravuje stejná verze pro Západočeské divadlo v Chebu a v jednání jsou i další oblastní divadla. 

Navštivte facebook akce. 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.