Hledat Menu

Aktuality

NID DE COUCOU / CUCKOO 'S NEST - divadelní adaptace kultovního románu Přelet nad kukaččím hnízdem

19. a 20. června uvedeme čtyři představení francouzsko-anglického divadelního souboru Footsbarn Travelling Theatre.

NID DE COUCOU (ve francouzštině)

19. června 2017 Velký sál od 19:00

L´adaptation du roman classique de Ken Kesey Vol au-dessus d'un nid de coucou par la compagnie de théâtre internationale Footsbarn Theatre. / Adaptace kultovního románu Kena Keseyho Přelet nad kukaččním hnízdem v podání francouzsko-anglického divadelního souboru Footsbarn Theatre. 

Vstupenky zde.

________________________________________________________________________


CUCKOO'S NEST
(v angličtině)

20. června 2017 Velký sál od 19:00

Footsbarn Travelling Theatre bring their own joyful twist to Ken Kesey’s cult novel, One Flew Over The Cuckoo’s Nest. /Adaptace kultovního románu Kena Keseyho Přelet nad kukaččním hnízdem v podání francouzsko-anglického divadelního souboru Footsbarn Theatre.

Vstupenky zde.

_______________________________________________________________

DOPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY

Shakespeare Célébration (ve francouzštině)

19. června 2017 Velký sál od 11:00

Le spectacle est composé de cettes pièces de W. Shakespeare: Roméo et Juliette, Hamlet, Richard III, Henri IV, Songe d'une nuit d'été, Le sonnet no II. / Inscenace se skládá z těchto divadelních her W. Shakespeara: Romeo a Julie, Hamlet, Richard III., Macbeth, Jindřich IV., Sen noci svatojánské, Sonet č II. v provedení Footsbarn Theatre.

________________________________________________________________________

Shakespeare Celebration (v angličtině) 

20. června 2017 Velký sál od 11:00

The show consists of these pieces by W. Shakespeare: Romeo and Juliet, Hamlet, Richard III., Macbeth, Henry IV., A Midsummer Night´s Dream and The sonnet no. II. / Inscenace se skládá z těchto divadelních her W. Shakespeara: Romeo a Julie, Hamlet, Richard III., Macbeth, Jindřich IV., Sen noci svatojánské, Sonet č II. v provedení Footsbarn Theatre.

V případě zájmu o dopolední představení kontaktujte Kláru Večeřovou, tel: 724 003 857, email: vecerova@svandovodivadlo.cz

 

 

FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE (FRANCIE)

Footsbarn Travelling Theatre je mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnost se sídlem ve Francii. Inscenace prezentované po celém světě na různých místech (ve stanu, v interiéru, venku nebo v ulicích) prolamují svým pojetím jazykové bariéry za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a  cirkusového stylu.

Společnost uvedla za svých čtyřicet pět let existence více než 60 inscenací na šesti kontinentech. Kočovná společnost Footsbarn se tak v průběhu své existence stala multinárodní společností. Vznik společnosti se datuje rokem 1971 v Cornwallu ve Velké Británii. První inscenace vznikaly ve stodole (barn) náležící rodině Foot. Původní název Foot´s barn – Footova stodola byl časem upraven na celistvé Footsbarn. V roce 1984 opustila společnost rodnou Anglii. Začala tak novou etapu – téměř deset let pouze kočování světem, naplněnou mnoha úspěchy u publika (Irsko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Austrálie, Rakousko, Belgie, SSSR, ČSR, Kolumbie, Tunis, Polsko, Kostarika, Indie, Afrika.... Hráli na tak prestižních místech jako jsou královské zahrady v Dublinu, Tuilerské zahrady v Paříži nebo londýnský Globe). Roku 1991 pak společnost zakoupila starý opuštěný statek přímo v srdci Francie zvaný La Chaussée. Zrestaurován a vybaven přímo členy společnosti se statek stal „domovem“ i dalším divadelním kočovným společnostem. Stejně tak je plně využíván pro mezinárodní stáže všech divadelních odvětví vedených jak členy společnosti či přáteli získaných během putování. I čtyřicet pět let po svém vzniku společnost i nadále kočuje. Tým neustále vyvíjí nové projekty se stejnou energií jako na počátku. Vše žene kupředu touha nechat publikum snít sen.

Společnost se do České republiky vrací po 6 letech. Poprvé navštívila hlavní město v roce 1989 v rámci mezinárodního divadelního festivalu MIR CARAVANE, kde se spřátelila s brněnským Divadlem Husa na provázku. Na jeho pozvání pak odehrála v roce 2001 sérii 5 představení adaptace Gogolova Revizora ve vlastním šapitó v brněnském parku Lužánky. Poslední návštěva České republiky byla účast na mezinárodním divadelním festivalu Divadelní svět Brno v roce 2011 s představením Muž, který se směje, které odehráli ve velkém sále brněnského Divadla Husa na provázku.

Tentokrát představí ve Švandově divadle představení pro školy Oslava Shakespeara – Cesta ve společnosti Williama Shakespeara a večerní představení Kukaččí hnízdo - volná adaptace dle románu Kena Keseye.

„Footsbarn je divadelní festival sám o sobě, úžasně eklektická směs stylů a vlivů, národností a kultur, vše promícháno do bezproblémově tekutiny přívalu čistého divadla.“ Irish Times, Fintan O'Toole

"Příjezd Footsbarnů do jakéhokoliv města je už sám o sobě událostí, neboť vytváří barevnou cirkusovou atmosféru a rozruch všude, kam jdou." Graeme Farrow, Artistic Director, Wales Millennium Centre