Hledat Menu

John Ajvide Lindqvist, Jack Thorne: Ať vejde ten pravý

Některá pozvání již nelze vrátit zpět. Hra podle kultovní předlohy na pomezí severské detektivky, upírské romance a psychologického dramatu. Vhodné pro 8./9. ročník ZŠ, SŠ. UVÁDÍME I S ANGLICKÝMI TITULKY!

Dramatizace švédského románu proslaveného úspěšným filmem mísí drsné hororové scény s nadčasovou love story a na jeviště přináší neokoukaný hororový žánr. 

Oskar je osamělý chlapec, kterého ve škole šikanují. Žije s matkou v paneláku na kraji města. Eli je mladá dívenka, která se přistěhovala naproti. Nechodí do školy a přes den nikdy neopouští byt. Jejich vyděděnost je k sobě přitahuje a jejich přátelství se stává den ode dne bližším, zatímco sousedstvím otřásá série vražd…

Drama inspirované upírským mythem se rozplétá ve stylu severských detektivek, představuje nečernobílé postavy a vybízí k vyprávění v poutavých jevištních obrazech. Příběh hry čerpá z fantaskních motivů vampirismu, ale ve své podstatě je psychologickým dramatem o dospívání ve společnosti, v níž veškeré autority selhávají. Neznepokojuje krvavými výjevy ale pozvolnou manipulací slabými jedinci na okraji společnosti, aby se obrátili proti těm, jimiž jsou utlačováni.

Úspěšnou adaptaci, jejíž autor Jack Thorne má na kontě například proslulou divadelní hru ze světa Harryho Pottera, uvede Švandovo divadlo v české premiéře.

 Uváděno ve spolupráci s Marla Rubin Productions Ltd.

 

OSOBY A OBSAZENÍ
OSKAR: Oskar Hes
ELI: Denisa Barešová
HAKAN: Tomáš Petřík
HALMBERG/JIMMY: Jan Grundman
MÁMA: Marie Štípková
MICKE: Jacob Erftemeijer
JONNY: Tomáš Červinek
KURT/JOCKE: Petr Buchta
PAN AVILA/STEFAN/TORKEL: Matěj Anděl

INSCENAČNÍ TÝM
AUTOR PŘEDLOHY: John Ajvide Lindqvist
DRAMATIZACE: Jack Thorne
PŘEKLAD: Marie Špalová
REŽIE: Jan Holec
DRAMATURGIE: David Košťák
VÝPRAVA: Ján Tereba
HUDBA: Jiří Hájek
LIGHT DESIGN: Šimon Kočí
PRODUKCE: Tereza Marková
INSPICE A ASISTENT REŽIE: Blanka Popková

 

KONTAKT

Mahulena Košťálová
tel.: +420 257 321 334, mob.: +420 724 003 857
e-mail: obchodni (zavináč) svandovodivadlo.cz

Přílohy

docx
Metodický list k představení Ať vejde ten pravý

86.24 kB

stáhnout