Hledat Menu

Pro školy

Chtěli byste obohatit a zpestřit výuku literatury, společenských věd, historie, či přinejmenším přispět k rozšíření obecného kulturního rozhledu Vašich studentů?

Chtěli byste obohatit a zpestřit výuku literatury, společenských věd, historie, či přinejmenším přispět k rozšíření obecného kulturního rozhledu Vašich studentů?

V našem repertoáru naleznete inscenace klasických dramatických a literárních titulů, které jsou prezentovány moderní formou, díky níž jsou jednotlivá témata studentům přístupnější, doufejme bližší k prožití i reflexi. Do této linie patří Shakespearův Hamlet, či Slušný člověk podle novely Karla Čapka Obyčejný život. Studenti se skrze naše inscenace mohou seznámit také s tvorbou Václava Havla v inscenaci Protest/Rest, Oscara Widea v představení Obraz Doriana Graye, Friedricha Schillera Úklady a láska, Roberta Schneidera v adaptaci Kateřiny Tučkové s názvem Bratr spánku či Viktora Dyka v inscenaci Krysař. Navštívit také můžete inscenaci Hereckého studia ŠD Kytice od Karla Jaromíra Erbena nebo jejich poslední představení Kafkárium.

Nabízíme ale i inscenace vztahující se k současné kultuře nebo politické situaci. Studenti mohou získat povědomí o přátelství a odvaze v dobách nesvobody v inscenaci Lámání chleba, zjistit jak může jednomu člověku zničit život několik dezinformací v představení Ztracená čest Kateřiny Blumovénetradičně pohlédnout na holocaust v inscenaci Šoa či si udělat vlastní názor na kontroverzní výstavu lidských těl v Srdce patří za mříže. V nejnovějších představeních také zjistit, jak mohou hoaxy a nekritické přijímání pravd z internetu ovlivnit život člověka v představení Trollové mezi námi a v inscenaci Hladová země nahlédnout do společnosti, která svou sobeckostí může ohrozit budoucnost další generace.

Naše divadlo pro studenty nabízí nejen večerní veřejná představení, ale také dopolední zadaná představení. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodné inscenace a poskytneme bližší informace a doplňující materiály.

Doufáme, že si z naší nabídky vyberete a budeme moci Vás a Vaše studenty uvítat v hledišti. Vždyť divadlo nemusí být jen zkostnatělá, povinná nuda!

 

KONTAKT

Mahulena Košťálová 
tel.: +420 257 321 334, mob.: +420 724 003 857
e-mail: obchodni (zavináč) svandovodivadlo.cz