Hledat Menu

Pro školy

Chtěli byste obohatit a zpestřit výuku literatury, společenských věd, historie, či přinejmenším přispět k rozšíření obecného kulturního rozhledu Vašich studentů?

Chtěli byste obohatit a zpestřit výuku literatury, společenských věd, historie, či přinejmenším přispět k rozšíření obecného kulturního rozhledu Vašich studentů?

V našem repertoáru naleznete inscenace klasických dramatických a literárních titulů, které jsou prezentovány moderní formou, díky níž jsou jednotlivá témata studentům přístupnější, doufejme bližší k prožití i reflexi. Do této linie patří Shakespearův Hamlet, či Slušný člověk podle novely Karla Čapka Obyčejný život a nově i Rostandův Cyrano z Bergeracu. Studenti se skrze naše inscenace mohou seznámit také s tvorbou Václava Havla v inscenaci Protest/Rest nebo Emily Brontë v adaptaci Marie Novákové s názvem Na Větrné hůrce.

Nabízíme ale i inscenace vztahující se k současné kultuře – představení Ať vejde ten pravý – dramatizaci švédského románu J. A. Lindqvista s tématem šikany, inscenaci Adamova jablka o střetu dobra se zlem, hru Davida Finnigana o střetu klimatické změny s politickými představiteli Zabíjejte popírače klimatických změnjedinečný projekt ze života umělé inteligence AI: Když robot píše hru nebo adaptaci románu mladého francouzského autora Édouarda Louise Dějiny násilí.

V neposlední řadě bychom rádi nabídli představení vztahující se k poměrně nedávné historii Pankrác ´45, s podtitulem „casting na popravu“, divadelní rekonstrukci vraždy Alexandra Litviněnka Příliš drahý jed, hru Hadry, kosti, kůže, o soužití Vladimíra Holana a Jana Wericha ve vile na Kampě nebo možnost pohlédnout na holocaust v inscenaci Šoa.

Naše divadlo pro studenty nabízí nejen večerní veřejná představení, ale také dopolední zadaná představení. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodné inscenace a poskytneme bližší informace a doplňující materiály.

Doufáme, že si z naší nabídky vyberete a budeme moci Vás a Vaše studenty uvítat v hledišti. Vždyť divadlo nemusí být jen zkostnatělá, povinná nuda!

 

KONTAKT

Mahulena Košťálová 
tel.: +420 257 321 334, mob.: +420 724 003 857
e-mail: obchodni (zavináč) svandovodivadlo.cz