Hledat Menu

O divadle

Herecký workshop

Na scénu!

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU (3 lekce po třech hodinách)

bude upřesněno

CENA: 1 400 Kč

 

Profesionální lektorka Vás seznámí se základními hereckými cvičeními a etudami a elementární hlasovou průpravou. Společně budeme hledat a objevovat principy herecké práce.

Dílna je nejprve zaměřena na jednoduchá herecká cvičení a etudy. Postupně zvyšujeme náročnost cvičení i improvizací a dochází i k několika konečným „tvarům“. 

Celý workshop je nejprve zaměřen na hru, jevištní pohyb, rozvíjení jednotlivých smyslů a základní herecké etudy. Dalším tématem našich setkání je průprava mluvní, hlasová a dechová prostřednictvím odborných cvičení. Dále je kurz nasměrován na vnímání sama sebe v prostoru, setkání s hereckým partnerem na jevišti, jak vzniká dramatická situace a v neposlední řadě na základy divadelní improvizace.

  

MgA. Hana Vrbová

Je absolventkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a poté Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Zde studovala např. pod vedením pedagogů doc. Mgr. Aleše Bergmana, Ph.D., doc. Mgr. Ivany Vostárkové, doc. Mgr. Karla Vostárka, MgA. Hany Smrčkové, doc. Mgr. Jiřího Lössla... Po ukončení studií nastoupila do Švandova divadla na Smíchově jako vedoucí workshopového centra, kde působila i jako lektorka a herečka. Je spoluzakladatelkou organizace Divadelta z.s., ve kterém působí dodnes jako herečka, performer, lektorka a zároveň jako produkční. Toto sdružení nabízí divadelní představení a programy prevence rizikového chování formou divadla fórum. V rámci preventivních programů externě spolupracovala např. s projektem SOS18 jako herečka a lektorka divadelních dílen v přípravě na samostatný život mladých lidí vyrůstajících v dětských domovech.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz