Hledat Menu

O divadle

Workshop autorského divadla

Chcete zkusit být součástí tvůrčího celku a zažít divadelní práci s tématy, která nás obklopují?

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU

bude upřesněno

CENA: 1400 Kč

 

WORKSHOP JE URČEN PRO VŠECHNY, KTERÉ ZAJÍMÁ VZNIK AUTORSKÝCH INSCENACÍ. 

Pokud si chcete zkusit být součástí tvůrčího celku a zažít divadelní práci s tématy, která nás obklopují, nebo pokud už autorské divadlo vytváříte a chtěli byste poznat nová cvičení a postupy, srdečně vás na tento workshop zveme. Součástí lekcí budou také ukázky významné současné autorské tvorby a sdílený dokument s inspirativními odkazy. 

Ve workshopu zažijeme několik kroků, které směřují k tvorbě autorské inscenace. Autorské divadlo nevychází z předem připravené divadelní hry nebo textu - jeho tvůrci hledají témata a podněty okolo sebe nebo v sobě samých. Během našich třech setkání si projdeme jednotlivými částmi tohoto kolektivního tvůrčího procesu. Společně vybereme téma, potom budeme pomocí skupinových improvizací a cvičení téma zkoumat a hledat možnosti jeho divadelního uchopení. Na závěr zkusíme navrhnout či rozpracovat strukturu inscenace. Řekneme si také, co by mohlo následovat, kdyby spolu skupina pracovala dál, a zreflektujeme náš proces tvorby.

 

Vede Alena Skálová

Něco o lektorce:

Alena Skálová žila po ukončení DAMU sedm let v Londýně, kde se o postupech autorského divadla učila například od Johna Wrighta, společnosti Told By an Idiot nebo Frantic Assembly. Spolupracovala s Arcola Theatre, Little Angel Theatre a v roce 2019 založila Missing Pages Theatre, které si pro své autorské projekty vybírá zdánlivě obyčejné nebo zapomenuté příběhy a odložené předměty. Věnuje se hlavně výtvarnému, pohybovému a komunitnímu autorskému divadlu. Při práci s příběhy a tématy experimentuje s kombinováním technik a žánrů jako je předmětné divadlo, klasické herectví nebo stínohra. Ve svých inscenacích využívá prvky imerzivního divadla - nechává návštěvníky aktivně vstupovat do tvůrčího procesu.

Více se o Alenině práci můžete dozvědět zde

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz