Hledat Menu

O divadle

Herecké studio Švandova divadla

Švandovo divadlo OPĚT OTEVÍRÁ amatérský soubor!


Na základě dlouholetých zkušeností s pořádáním workshopů Švandova divadla vznikl pod jeho záštitou v roce 2014 stálý amatérský soubor. Jeho činnost však musela být v roce 2020 kvůli pandemické situaci dočasně pozastavena. Nyní se Herecké studio znovu otevírá!

 

Členům amatérského souboru nabízíme koncentrovanou hereckou a divadelní tvorbu v kompaktním týmu, která by měla vést ke vzniku celovečerní inscenace a jejímu pravidelnému reprízování před diváky. Součástí výuky prvního semestru bude průprava v oblastech:

  • herectví
  • hlasové výchovy
  • jevištního pohybu
  • zpěvu a sborového zpěvu
  • tvůrčího psaní

 

Lekce budou probíhat každý čtvrtek od 9. února do 29. června vždy od 18:00 do 21:00. Cena za tento semestr je 5 000 Kč. 

Těšíme se na vaše inspirativní osobnosti a nadšení pro divadlo! 

___________________________________________________________________________


Díky poptávce po rozvíjení základních lekcí a komplexnější a koncentrovanější práci jsme vytvořili skupinu lidí, kteří se zajímají o divadlo a chtějí jej přímo provozovat.

Členové Hereckého studia procházeli pod vedením divadelních profesionálů dvousemestrální výukou, ve které tříbili nejen své herecké, hlasové, pohybové a pěvecké dovednosti, ale také byli vedeni k zodpovědnosti a měli možnost si v praxi vyzkoušet fungování profesionálního divadla.

Každou sezónu nazkoušelo Herecké studio vlastní inscenaci, kterou pak opakovaně reprízovalo po několik sezón na studiové scéně Švandova divadla. 17. června 2015 proběhla premiéra inscenace REM fáze aneb Cesta napříč sny… (režie: Martina Krátká), 22. června 2016 Mlčky (s) davem (režie: Alexandr Minajev) a 20. června 2017 Kytice (režie: Martina Krátká).
Inscenace na motivy textů Franze Kafky Kafkárium (režie: Martina Krátká), premiéra 19. června 2018, vznikala v úzké spolupráci s projektem Workshopy Švandova divadla, kdy byli z výtvarných workshopů vybráni kostýmní výtvarnice a scénograf, aby se na Kafkáriu podíleli a měli tak možnost zužitkovat své zkušenosti z výtvarných dílen.
Zatím poslední nazkoušenou inscenací byla hra U Temné Irmy a chromé Krásky slovenského autora Kamila Žišky, která se 31. května 2019 dočkala ve Studiu Švandova divadla české premiéry. Režie se za supervize režisérky Olívie Fantúrové ujala Zuzana Kráľová a na výtvarné složce inscenace opět pracovali účastníci kostýmních a scénografických workshopů.