Hledat Menu

O divadle

Divadelní workshop ON-LINE III.

Interaktivní divadelní kvíz

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU (2 navazující lekce po 90 minutách)

bude upřesněno

CENA: 500 Kč

 

Workshop je primárně určen pro účastníky nejbližšího divadelního workshopu, na který  se během dvou on-line lekcí naladíme. Na připravném zážitkovém setkání poznáme formou interaktivního kvízu “jak se dělá divadlo.”

Cílem workshopu je seznámení s kompletní přípravou inscenace a všemi složkami, které se na ní podílí - režie, dramaturgie, scénografie, produkce, herecký ansámbl, světla, zvuk, jevištní technika, inspice, garderoba, masky.

Jak z divadelní hry vznikne inscenace? Co je explikační porada? Kdo sestavuje inscenační tým a jak? Co předchází 1. čtené zkoušce s herci? Tyto a mnohé další otázky si zodpovíme na on-line kurzu, kde se budeme na divadlo dívat očima těch "za oponou" a připravíme se tak na intenzivní praktický divadelní workshop.

Nahlédneme do zákulisí přípravy inscenace od prvního kroku - tvorby režijně- dramaturgické koncepce až po den D - premiéru.

Kromě teoretického výkladu nevynecháme ani rozhovory s exkluzivní hosty, tvůrce inscenace Adamova jablka a také interní zaměstnance Švandova divadla, kterí nás provedou jeho zákulisím.

Účastníci získají jako bonus vstupenku zdarma na nejnovější inscenaci Švandova divadla Adamova jablka, a to na první z repríz s datem 13. 4. 2021 (u zrušení zaručujeme náhradu).

Vede Olívia Fantúrová
Absolventka teorie a dějin divadla na Masarykově univerzitě a činoherní režie na JAMU, která je od sezóny 2019/2020 vedoucí pedagožkou a režisérkou Hereckého studia Švandova divadla. Absolvovala několik režijních stáží v ND Brno, ve Švandově divadle, v Divadle Husa na provázku, ve Venuši ve Švehlovce, v Schauspiel Graz, atd. Orientuje se na autorské, dokumentární a fyzické divadlo a jejich multidisciplinární a sociální přesahy. Se studiem na brněnské JAMU se rozloučila v září 2020, a to radikální úpravou knižního bestselleru Raději zešílet v divočině. Její mimoškolní aktivity jsou zejména paradivadelního charakteru nebo se jedná o site-specific performance. Na kontě má ale taky několik projektů v kamenných divadlech, např. Mezinárodní divadelní festival Encounter 2017, scénické čtení dramatu Wolframa Holla A pak v Činoherním studiu Ústí nad Labem nebo inscenaci pro letní projekt pražského Národního divadla - ND YOUNG s názvem Očúrat a spát! 
Soustřeďuje se na specifika režijně-herecké spolupráce, seberozvojové herecké metody a již několik let vede herecké a režijní workshopy. V současnosti se účastní výcviku systemických konstelací a tuto techniku propojuje se svým pedagogickým a režijním přístupem. V sezóně 2020/2021 uvede čtyři autorské inscenace, přičemž jedna z nich, Ale! Z říše divů, vychází z celoročního vzdělávacího programu Hereckého studia Švandova divadla.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz