Hledat Menu

O divadle

Divadelní workshop ON-LINE I.

Za oponou - divadlo očima inscenačního týmu

Workshop je součástí dvoudílného cyklu Za oponou a Před oponou.

Účastníci celého cyklu získávají jako bonus zdarma vstupenku na jednu z vybraných inscenací Švandova divadla.

 

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU

(5 navazujících lekcí po 60 minutách)

momentálně nejsou žádné termíny

Limitovaný počet účastníků: 8

Cena: 1000 Kč

 

Divadlo očima inscenačního týmu

Cílem workshopu je seznámení s kompletní přípravou inscenace a všemi složkami, které se na ní podílí - režie, dramaturgie, scénografie, produkce, herecký ansámbl, světla, zvuk, jevištní technika, inspice, garderoba, masky. 

Jak se dělá divadlo? Co je explikační porada? Kdo sestavuje inscenační tým a jak? Co předchází 1. čtené zkoušce s herci? Tyto a mnohé další otázky si zodpovíme na online- kurzu, kde se budeme na divadlo dívat očima těch "za oponou".

Nahlédneme do zákulisí přípravy inscenace od prvního kroku - tvorby režijně- dramaturgické koncepce až po den D - premiéru. Účastnicí obdrží manuál začínajícího režiséra a na vybrané divadelní hře si osvojí základy režijní analýzy a techniku režijní knihy. Vysvětlíme si, co je mizanscéna a k čemu nám slouží.

Kromě teoretického výkladu nevynecháme ani exkluzivního hosta - dramaturgyni Švandova divadla, Martinu Kinskou, která nám přiblíží, v čem je její profese důležitá. Nejen proto bude workshop nesmírně cenný i pro nedivadelníky nebo vedoucí a členy amatérských divadelních souborů. Zkusíme si totiž i zasimulovat aranžovací zkoušku a pomocí videonahrávek  účastníků budeme na poslední lekci naši práci analyzovat.

Účastníci workshopu obdrží odborná skripta i přístup k videozáznamům rozebíraných představení Švandova divadla a na závěrečné lekci se pobavíme o inscenačních možnostech na konkrétních divadelních situacích.  

Vede Olívia Fantúrová
Absolventka teorie a dějin divadla na Masarykově univerzitě a činoherní režie na JAMU, která je od sezóny 2019/2020 vedoucí pedagožkou a režisérkou Hereckého studia Švandova divadla. Absolvovala několik režijních stáží v ND Brno, ve Švandově divadle, v Divadle Husa na provázku, ve Venuši ve Švehlovce, v Schauspiel Graz, atd. Orientuje se na autorské, dokumentární a fyzické divadlo a jejich multidisciplinární a sociální přesahy. Se studiem na brněnské JAMU se rozloučila v září 2020, a to radikální úpravou knižního bestselleru Raději zešílet v divočině. Její mimoškolní aktivity jsou zejména paradivadelního charakteru nebo se jedná o site-specific performance. Na kontě má ale taky několik projektů v kamenných divadlech, např. Mezinárodní divadelní festival Encounter 2017, scénické čtení dramatu Wolframa Holla A pak v Činoherním studiu Ústí nad Labem nebo inscenaci pro letní projekt pražského Národního divadla - ND YOUNG s názvem Očúrat a spát! 
Soustřeďuje se na specifika režijně-herecké spolupráce, seberozvojové herecké metody a již několik let vede herecké a režijní workshopy. V současnosti se účastní výcviku systemických konstelací a tuto techniku propojuje se svým pedagogickým a režijním přístupem. V sezóně 2020/2021 uvede čtyři autorské inscenace, přičemž jedna z nich, Ale! Z říše divů, vychází z celoročního vzdělávacího programu Hereckého studia Švandova divadla.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz