Hledat Menu

O divadle

Herecké studio Švandova divadla

Amatérský soubor vzniklý na základě zkušeností s pořádáním workshopů ŠD

Švandovo divadlo založilo amatérský soubor!

Na základě projektů Workshopy Švandova divadla vznikl v roce 2014 stálý amatérský soubor pod záštitou Švandova divadla.
Díky poptávce po rozvíjení základních lekcí a komplexnější a koncentrovanější práci jsme vytvořili skupinu lidí, kteří se zajímají o divadlo a chtějí jej přímo provozovat.
Členové Hereckého studia procházejí pod vedením divadelních profesionálů dvousemestrální výukou, ve které tříbí nejen své herecké, hlasové, pohybové a pěvecké dovednosti, jsou ale také vedeni k zodpovědnosti a mají možnost si v praxi vyzkoušet fungování profesionálního divadla.
Každou sezónu nazkouší Herecké studio vlastní inscenaci, kterou pak opakovaně reprízuje po několik sezón na studiové scéně Švandova divadla. 17. června 2015 proběhla premiéra inscenace REM fáze aneb Cesta napříč sny… (režie: Martina Krátká), 22. června 2016 Mlčky (s) davem (režie: Alexandr Minajev) a 20. června 2017 Kytice (režie: Martina Krátká).
Inscenace na motivy textů Franze Kafky Kafkárium (režie: Martina Krátká), premiéra 19. června 2018, vznikala v úzké spolupráci s projektem Workshopy Švandova divadla, kdy byli z výtvarných workshopů vybráni kostýmní výtvarnice a scénograf, aby se na Kafkáriu podíleli a měli tak možnost zužitkovat své zkušenosti z výtvarných dílen.
Zatím poslední nazkoušenou inscenací je hra U Temné Irmy a chromé Krásky slovenského autora Kamila Žišky, která se 31. května 2019 dočkala ve Studiu Švandova divadla české premiéry. Režie se za supervize režisérky Olívie Fantúrové ujala Zuzana Kráľová a na výtvarné složce inscenace opět pracovali účastníci kostýmních a scénografických workshopů.

Členům amatérského souboru nabízíme pod vedením profesionálů průpravu v těchto oblastech

herectví
improvizace
pohybová cvičení
hlasová a pěvecká cvičení
autorské psaní 

Lekce probíhají od října do června (v úterý a ve čtvrtek). Jejich završením je autorská inscenace uvedená kolem poloviny června ve Studiu ŠD. Dle úspěšnosti a zdařilosti bude opakovaně hrána i v následující sezóně.

Cena lekcí za jeden semestr je 7.000 Kč

 

VEDOUCÍ SOUBORU:

Olívia Fantúrová

tel.: +420 234 651 259, mob. +420 724 840 442
e-mail: fanturova (zavináč) svandovodivadlo.cz