Hledat Menu

O divadle

Footsbarn Travelling Theatre Workshop

Speciální workshop s mezinárodní kočovnou divadelní společností Footsbarn Travelling Theatre

WORKSHOP HERECTVÍ S MASKOU S FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE
Tento workshop probíhá v anglickém jazyce.

Footsbarn Travelling Theatre je mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnost se sídlem ve Francii. Inscenace prezentované po celém světě na různých místech (ve stanu, v interiéru, venku nebo v ulicích) prolamují svým pojetím jazykové bariéry za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a cirkusového stylu. Footsbarn je společnost umělců, herců a hudebníků. Pět členů stávající společnosti vystudovalo Mezinárodní školu Jacques Lecoq v Paříži. 

Metoda Jacques Lecoq spočívá v pohybu a improvizaci, jejím cílem je studenty naučit vytvářet vlastní představení skrze vnímání prostoru kolem sebe, práci s partnerem, neustálé přijímání a dávání a otevřenou mysl hledat a objevovat.

Pomocí pohybových cvičení a pozorování těla a pohybu budou účastníci objevovat práci ve skupině a v prostoru. Součástí workshopu bude také pohybová a hlasová improvizace, práce s maskou a klauniáda. Pod vedením zkušených lektorů by studenti měli pocítit naléhavost, která je pro vlastní tvorbu nezbytná.

Workshop je součástí festivalu Footsbarn en Tchéquie.

 

WORKSHOP VÝROBY MASKY S FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE
Tento workshop probíhá v anglickém jazyce.

Workshop zaměřený na výrobu masek, s kterými mohou poté žáci projít workshopem Herectví s maskou a tak rovnou vlastní masku vyzkoušet. Samotná výroba masek dává příležitost k hlubšímu poznání výrazových prostředků lidského obličeje a jejich působení v nonverbální komunikaci. 

Workshop probíhá ve dvou dnech s jednodenní pauzou. Je totiž nutné nechat materiál schnout. Jedná se o zrychlenou výrobu masky na již vytvořené „kopyto“ (odlitek vlastního obličeje). Pro profesionální užití pak je výroba mnohem delší. K výrobě masky vytvořené na tomto workshopu se používá sádrový odlitek, keramická hlína, noviny, lepidlo, barvy, gumičky, drátky, korálky… 

Nejprve je výroba vysvětlena teoreticky, následně je představena kolekce masek, kterou společnost za svou letitou praxi vyrobila a užívá. Následně si účastníci  zvolí divadelní postavu, pro kterou chtějí masku vytvořit. 

Vede Fredericka Hayter, členka FTT

Workshop je součástí festivalu Footsbarn en Tchéquie.