Hledat Menu

O divadle

Divadelní workshop

Jak se dělá divadlo?

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU

bude upřesněno

CENA: 1 600 Kč

 

Pro účast na tomto workshopu je nutné dodržet platné hygienické podmínky.

WORKSHOP JE URČEN PRO ZAPÁLENÉ (NE)DIVADELNÍKY
Dílna je zaměřena na seznámení s kompletní přípravou inscenace, hlubší zkoumání textu a spolupráci s hercem.
V první teoretické části budeme zkoumat proces vzniku inscenace od explikační porady až po premiéru, přičemž si definujeme specifika role režiséra, dramaturga, scénografa, herce, atd. Dalším krokem bude simulace 1. čtené zkoušky, kde si budou účastníci moci vybrat role, které budou chtít na jedné z nejdůležitějších zkoušek „zážitkově“ poznávat.
V následující praktické části se rozdělíme na několik tvůrčích týmů s úkolem naaranžovat vybraný dialog ze hry aktuálně uváděné ve Švandově divadle, přičemž nám budou k dispozici členové Hereckého studia Švandova divadla jako figuranti.
Stěžejní část workshopu tedy bude spočívat v tvůrčí práci, při které se pokusíme přiblížit postavám divadelní hry a prozkoumat principy dramatické situace.
V průběhu intenzivního kurzu se také soustředíme na pokročilá herecká, pohybová, hlasová a další cvičení, která budou doplňovat práci s textem a dialogy z konkrétní divadelní hry. 
V rámci workshopu nás také čeká prohlídka zákulisí a návštěva vybrané inscenace Švandova divadla.


Vede Olívia Fantúrová
Absolventka teorie a dějin divadla na Masarykově univerzitě a činoherní režie na JAMU, která je od sezóny 2019/2020 vedoucí pedagožkou a režisérkou Hereckého studia Švandova divadla. Absolvovala několik režijních stáží v ND Brno, ve Švandově divadle, v Divadle Husa na provázku, ve Venuši ve Švehlovce, v Schauspiel Graz, atd. Orientuje se na autorské, dokumentární a fyzické divadlo a jejich multidisciplinární a sociální přesahy. Se studiem na brněnské JAMU se rozloučila v září 2020, a to radikální úpravou knižního bestselleru Raději zešílet v divočině. Její mimoškolní aktivity jsou zejména paradivadelního charakteru nebo se jedná o site-specific performance. Na kontě má ale taky několik projektů v kamenných divadlech, např. Mezinárodní divadelní festival Encounter 2017, scénické čtení dramatu Wolframa Holla A pak v Činoherním studiu Ústí nad Labem nebo inscenaci pro letní projekt pražského Národního divadla - ND YOUNG s názvem Očúrat a spát! 
Soustřeďuje se na specifika režijně-herecké spolupráce, seberozvojové herecké metody a již několik let vede herecké a režijní workshopy. V současnosti se účastní výcviku systemických konstelací a tuto techniku propojuje se svým pedagogickým a režijním přístupem. V sezóně 2020/2021 uvede čtyři autorské inscenace, přičemž jedna z nich, Ale! Z říše divů, vychází z celoročního vzdělávacího programu Hereckého studia Švandova divadla.

 

REZERVACE

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz