Hledat Menu

O divadle

Herecký workshop pro pokročilé

Na scénu! vol. 2

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU

bude upřesněno

CENA: 1 400 Kč

Pro účast na tomto workshopu je nutné dodržet platné hygienické podmínky.

WORKSHOP JE URČEN PRO POKROČILÉ ÚČASTNÍKY
Pokračování hereckých a pohybových workshopů.

Dílna je zaměřena na hlubší zkoumání textu, dialogu a práci s hereckým partnerem. Budeme také zkoumat tvorbu a vývoj postavy a principy dramatické situace. K diváckému zážitku nestačí jen vidět a slyšet – nechte na sebe divadlo skutečně dolehnout!
Společně se pokusíme přiblížit se postavám divadelní hry, vlastním emocím i pocitům postav, tvůrčím způsobem nahlížet na témata inscenace.

V průběhu lekcí se soustředíme na pokročilá herecká, pohybová, hlasová a další cvičení, práci s textem a dialogy z konkrétní divadelní hry.
V rámci workshopu vás také čeká návštěva vybrané inscenace Švandova divadla.

Vede Barbora Honzlová Vacková
Vystudovala hudebně-dramatický obor na brněnské konzervatoři a herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku na pražské DAMU. Dlouhodobě pobývala v Londýně, a to jak studijně (Regent’s University London), tak pracovně (StoneCrabs Theatre) a věnovala se zde jak herectví, tak produkci a stage managementu. Díky vřelému vztahu k anglickému jazyku se i v Praze zaměřila na herectví v angličtině, konkrétně u divadelní společnosti Prague Shakespeare Company, kde strávila několik sezón (z inscenací např. Macbeth, the Merchant of Venice, the Tempest, the Winter's Tale, Coriolanus aj.). Jako herečka a dabérka v anglickém jazyce se podílela také na vzniku populární počítačové hry Kingdom Come Deliverance.
Od roku 2017 vedla ve Švandově divadle projekty Workshopy a Herecké studio Švandova divadla. V současné době je na mateřské dovolené a ve Švandově divadle dále působí jako lektorka.
Ráda vaří a plete ponožky.

KONTAKT

Kateřina Zelená

tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz