Hledat Menu

Aktuality

HOSTUJÍCÍ SOUBORY, SCÉNICKÉ ROZHOVORY A KONCERTY

Zveme vás na představení Divadla Reduta Velmi, velmi, velmi temný příběh, scénický rozhovor Martinem a Martinou Preissovými a koncerty Ondřeje Havelky, Ondřeje Rumla nebo Karla Plíhala.

Divadlo Reduta - Velmi, velmi, velmi temný příběh

13. 12. 2021 od 19:00 ve Velkém sále

Pohádka do 18 let nepřístupná.

Okázalý ohňostroj. Hansi Christianu Andersenovi se právě v Kodani dostává pocty za jeho dílo. Při děkovné řeči, doprovázené autorským čtením, se ovšem zaplete do několika podrobností své pohádky. Otázka je nasnadě – psal to vůbec on? Jaké tajemství skrývá dřevěná bedna, kterou má od stropu zavěšenu ve své půdní pracovně? A co až se Andersen potká s Charlesem Dickensem, který střeží na svém panství velice obdobného „kostlivce ve skříni“?

Hrají: Michal Bumbálek, Anna Bangoura, Petr Kubes, Isabela Smečková Bencová, Tomáš David, Vojtěch Blahuta, Martin Sláma, Zdeněk Kocián/Jan Nejedlý, Anna Hustáková/Adéla Ondrušová, Martin Štork/Vincent Drozd, Vincent Drozd/Tadeáš Doleží

Vstupenky zde.

 

Scénický rozhovor s Martinem a Martinou Preissovými

15. 12. 2021 od 19:00 ve Studiu

Prosincové Scénické rozhovory tentokrát představí hned dva hosty najednou, herecký a manželský pár, kterým je Martina a Martin Preissovi. Řeč bude nejen o divadle a jejich vztahu k němu, nejen o vztahu partnerském a jak těžké je to vybalancovat s náročnou prací, nejen o výtvarném umění a malbě, které se věnuje Martin Preiss, i o mnohém dalším, které se stihne probrat za devadesát minut společně s moderátorem večera Davidem Hrbkem a diváky.

Vstupenky zde.

 

Karel Plíhal - Recitál

12. 1. 2022 od 19:30 ve Velkém sále

Karel Plíhal a jeho "pravá ruka” v podobě kytaristy Petra Fialy ve Švandově divadle představí své známé písně. Posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění!

Vstupenky zde.

 

O. Havelka a jeho Melody Makers/Swing nylonového věku

8. 2. 2022 od 19:30 ve Velkém sále

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zahrají nejžhavější swingové fláky vrcholné éry bigbandového swingu z let 1945–1948.

Vstupenky zde.

 

Ondřej Ruml a Matej Benko: Písně, šansony a další harampádí

4. 3. 2022 od 19:30 ve Velkém sále

Jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské pěvecké scény přichází s recitálem, který volně navazuje na spolupráci s textařem Michalem Horáčkem.

Vstupenky zde.