Hledat Menu

Aktuality

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ŠVANDOVA DIVADLA

Pokyny pro Vaše i naše bezpečí a maximální komfort při návštěvě Švandova divadla.

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ŠVANDOVA DIVADLA

Aktuální možná kapacita 100%.

 

Zde jsme pro Vás připravili několik pokynů platných od pondělí 22. 11. 2021, které je potřeba při návštěvě divadla dodržovat :

 • Prosíme diváky, aby při nákupu vstupenek na představení zvolili platební metodu online (pokud je to možné). A při každém nákupu vstupenek poskytli divadlu svůj email a telefon pro povinnou evidenci diváků a případnou další komunikaci.

 

 • Pro všechny návštěvníky divadla je nutností při vstupu do divadla jedno z následujících:

 

* prokázat se národním certifikátem o provedeném očkování (QR kód v aplikaci Tečka, certifikát v elektronické nebo tištěné podobě), pokud uplynulo 14 dnů od absolvování kompletního očkování (tzn. 14 dnů po druhé dávce dvoudávkové vakcíny nebo první dávce jednodávkové vakcíny) 

* mít potvrzení, že osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a od pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.  

* předložit potvrzení o max. 72 hodin starém PCR testu - k prokázání bezinfekčnosti už bude možné využít tuto možnost pouze pro osoby:

Ø  ve věku 12-18 let
Ø  s kontraindikací k očkování (doloženou potvrzením od lékaře)
Ø  rozočkované  (tj. po první dávce vakcíny, kdy se musí prokázat vedle průkazu o aplikaci první dávky také negativním PCR testem) 

* Děti do 12 let nejsou povinny prokazovat při vstupu do divadla bezinfekčnost.

* Antigenní testy k prokázání bezinfekčnosti nelze použít.

 

 • Ochranu dýchacích cest mějte nasazenou po celou dobu pobytu v divadle, diváci bez respirátorů/nanoroušek nebudou do divadla vpuštěni. 

 

Hledištní personál je povinen při vstupu na divadelní představení splnění podmínek kontrolovat a osoba je povinna mu splnění podmínek (viz. výše) prokázat. V případě, že osoba splnění těchto podmínek neprokáže, je personál divadla povinen takovou osobu do hlediště nevpustit.

 • Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci nebo jste přišli do kontaktu s nakaženou osobou, prosíme, abyste byli ohleduplní k ostatním a raději zůstali doma.

 • Vstup do divadla před každým představením je umožněn od 18:30.

 • Ve všech prostorách divadla udržujte rozestupy 2 metry (u šaten i kdekoliv jinde ve foyer divadla a toaletách).

 • Odkládání věcí v šatně je dobrovolné.

 • Dezinfekce rukou bude u vstupu do divadla a na toaletách.

 • Divadelní kavárna je otevřena, pokud hrajeme.
   

Hygienická opatření se mohou měnit dle nařízení Ministerstva zdravotnictví a vlády. Před návštěvou divadla si, prosíme, přečtěte aktuální informace na našem webu. Tyto informace budou vyvěšeny také ve foyer divadla.


Hygienická opatření pro Vaši bezpečnost:

 • Hledištní personál/obsluha šaten bude mít nasazené respirátory. 
 • V sále je zapnuta klimatizace bez cirkulace.
 • Hlediště pravidelně desinfikujeme před a po představení (madla, područky, kliky, zábradlí, atd.). Stejně tak foyer a toalety.
 • K úklidu všech prostor používáme virucidní prostředky.

S odvoláním na stanovisko vlády, v případě nákazy divadlo nenese odpovědnost, protože není možné dokázat, že se divák nakazil právě v divadle. Vstup do divadla je dobrovolný a divák sám nese riziko, za své rozhodnutí do něj jít.