Hledat Menu

O divadle

Petr Kult

Herec souboru Švandova divadla

Narozen v Hradci Králové  1. 6. 1998.

V Hradci Králové dodnes žije a aby si udělal život složitější, lítá mezi Prahou a svým rodným městem takřka denně. Tento čas se však snaží využívat ve vlaku pro psaní - kromě různých drobniček z vlaků uveřejňovaných na Facebooku pro potěchu přátel a známých jde třeba o nedávno uvedenou prvotinu Cestopissing, kterou společně s kočovnou divadelní družinou Ductus deferens hraje ve Studiu ŠD, a na kterou s otevřenou náručí zve!  

Roku 2021 vystudoval činoherní herectví na DAMU v ročníku v pedagogickém složení Burian-Salzmannová-Dočekal-Vetchý, za což je velmi vděčný především pro mnohost pedagogických přístupů ke studentovi-herci, které dají člověku možnost si vybrat a skutečně najít to své.

Miluje společnost, od které však rád utíká někam do samoty - třeba do přírody nebo na chatu, kde může být jen sám se sebou a nabírat sílu na další zpětnou expanzi k lidem, které velmi rád baví svým prapodivným humorem - pokud o to přítomní stojí. Když už jsme u toho humoru, dotyčný jmenoval sám sebe výzkumníkem humoru, především slovního, s patřičnou erudicí tradice tuzemské komediální divadelní linie. Vzhledem ke svým autorským ambicím chce optikou dnešního člověka pokračovat v kontinuitě díla takových velikánů, jakými byli V+W, S+Š, L+S. Klade si za cíl obohatit nejen pražského divadelního diváka, ale i nejširší vrstvy naší společnosti, které po kvalitním humoru přímo lační. Zda se to tomuto mladému idealistovi povede, je ve hvězdách…  

Rád plave a maluje. Snaží se neuzavírat se do divadelního světa, naopak je jeho snahou poznávat svět opravdový, ať je jakýkoliv, a tento zpětně reflektovat ve svých pracích s osobitým nahlížením na skutečnost. 

Členem souboru ŠD je od sezóny 2021/2022.

 

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE HRAJE V INSCENACÍCH
1984 
Kabaret Winton
 
Cyrano z Bergeracu
Hamlet

PO DERNIÉŘE
Ecce homo Homolka

FILM
Pomsta (amatérský film), TARIUM (amatérský film), Experiment (studentský film), Klub smíchu (studentský film), Narušitel, Bomba, vole! (studentský film)

TELEVIZE
Specialisté (TV seriál), 13 minut (TV film), 1. mise (TV seriál), Případy 1. oddělení (TV seriál), Případ se štěnicí (TV film), Král Šumavy: Fantom temného kraje (TV seriál)