Ve čtvrtek 30. 11. ve 14:00 zahajujeme předprodej vstupenek na únorová představení.

20 let cyklu - Současný pražský hudební koktejl

Současné hudební dialogy

19:00
Studio PKF — Prague Philharmonia
Hrají: Petr Wajsar, Jan Kučera, Miloš ORSON Štědroň, Martin Hybler, členové orchestru PKF – Prague Philharmonia
Studio

Na programu zazní výjimečné a nevšední tituly, vážné i nevážné, od kvarteta skladatelů historicky spojených s cyklem S.

Seriál šesti koncertů ve staro-novém prostoru ukončíme velkým finále s podtitulem „Dvacet let cyklu S – Současný pražský hudební koktejl“. Pro tento výjimečný večer jsme oslovili čtyři hudební skladatele mladé generace, kteří během posledních sezon v cyklu S úspěšně účinkovali a jejichž skladby nezapomenutelně oživily původní dramaturgii tohoto cyklu. Věříme, že tomu bude i v tento večer, kterým letošní sezonu oslavně uzavřeme.

PKF- Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní filharmonie) byla prvním orchestrem v Praze, který mezi své abonentní cykly tehdy odvážně zařadil cyklus zaměřený na soudobou hudbu, s původním názvem Krása dneška. Od sezony 2004/2005 kdy se tak stalo, vystřídal několik míst, kde se koncerty konaly. Prvním z nich, kde celý cyklus odstartoval, bylo Švandovo divadlo na Smíchově. Poté se druhou zastávkou stal sál Pražské konzervatoře a v posledních letech našel zásadní zázemí v pražském Divadle NoD.

 

Účinkují: Petr Wajsar, Jan Kučera, Miloš ORSON Štědroň, Martin Hybler a členové orchestru PKF – Prague Philharmonia

ABONMÁ KE KOUPI ZDE

 

Cyklus soudobé hudby S:

„SOUČASNÉ HUDEBNÍ DIALOGY ve Studiu Švandova divadla na Smíchově“

V jubilejní 30. koncertní sezoně orchestru PKF – Prague Philharmonia (v sezoně 2023/2024) je pro cyklus soudobé hudby připraveno 6 koncertů s výjimečnou dramaturgií.

Zároveň se cyklus v rámci jubilejních oslav od září 2023 přesouvá do nového prostoru, a to na místo, kde v sezoně 2004/2005 poprvé odstartoval – do Švandova divadla na Smíchově. Konkrétně do Studia Švandova divadla, nově zrekonstruovaného prostoru, který bude cyklu S výborně slušet.

Seriál šesti koncertů je v této sezoně věnován současné československé generaci, současnému umění a žánrovému propojení. Jednotlivé koncerty budou koncipovány jako portréty současných hudebních skladatelů, kteří budou jako hosté na koncertech přítomni, budou v průběhu koncertu debatovat a zároveň se mohou představit i jako interpreti. Jsou to renomovaní skladatelé, působící a tvořící jak v České republice, tak v zahraničí. Zároveň je jejich působení a tvorba propojena s dalšími žánry – filmem, architekturou, operou aj..

Napsali o inscenaci

Prague Philharmonia ve 30. sezoně propojí českou hudbu a špičkové mezinárodní interprety

více

20 let cyklu - Současný pražský hudební koktejl

Studio PKF — Prague Philharmonia
Hrají: Petr Wajsar, Jan Kučera, Miloš ORSON Štědroň, Martin Hybler, členové orchestru PKF – Prague Philharmonia