Hledat Menu

PKF – Prague Philharmonia - Hanuš Bartoň a Michal Nejtek – Hudba po roce 2000

19:00
Studio
PKF — Prague Philharmonia

Současné hudební dialogy

Hrají: Hanuš Bartoň, Michal Nejtek, členové orchestru PKF – Prague Philharmonia

Program:

  • Hanuš Bartoň (1960): „In D“ pro sólový klarinet a zvukovou stopu (2004)
  • Hanuš Bartoň: 32 variací na tón D pro housle, klarinet a cello (2016)
  • Michal Nejtek (1977): Tasted Thoughts pro klarinet (2015)
  • Hanuš Bartoň: Deset miniatur pro dechové trio. Seriál II (2009)
  • Michal Nejtek :Trois morceaux délicieux pro klarinet, klavír, housle a violoncello (2016)

 

Účinkují: členové orchestru PKF – Prague Philharmonia a jejich hosté

ABONMÁ KE KOUPI ZDE.

 

„Současná hudba (tedy ta aktuálně vznikající) trpí jednou věcí – absencí repríz. Autor v drtivé většině případů slyší své dílo pouze v premiéře, se všemi přednostmi i nedostatky, které premiéry obnášejí (nervozita, energie, nepřesnosti) a to je vše. Nemá šanci na nápravu, korekce, vytvoření zpětné vazby… A o vzniku oboustranně přínosného dialogu s interprety nebo recipienty (kolik fundovaných recenzí si autor může přečíst?) si může nechat jen zdát. Je pak nabíledni, že vývoj autorova stylu probíhá jaksi izolovaně, většinou bez interakce s ostatními. Světy, které jsou si dnes zdánlivě velmi blízko, se tak vůbec neprotnou. Je proto velmi důležité a přínosné, je-li možnost repríz a nových interpretací starších skladeb – a za to patří PKF a jejich Cyklu soudobé hudby velký dík. A také za to, že se budu moci potkat s výbornými interprety a s hudbou Hanuše Bartoně, která je mi po dlouhou dobu blízká (stejně jako její autor).“ Michal Nejtek

 „S Michalem Nejtkem se známe dlouho. Pamatuji si, jak za mnou přišel na konzultaci ještě v době svého studia na konzervatoři, a bylo mi hned jasné, že pokud u hudby vydržím sám, nebude to asi poslední setkání. Dnes jsme kolegové, oba učíme skladbu na HAMU. Asi mám zálibu v tónu D, který je základem dvou mých dnešních skladeb. Přesto jsou obě rozdílné.“ Hanuš Bartoň

 

Cyklus soudobé hudby S:

„SOUČASNÉ HUDEBNÍ DIALOGY ve Studiu Švandova divadla na Smíchově“

V jubilejní 30. koncertní sezoně orchestru PKF – Prague Philharmonia (v sezoně 2023/2024) je pro cyklus soudobé hudby připraveno 6 koncertů s výjimečnou dramaturgií.

Zároveň se cyklus v rámci jubilejních oslav od září 2023 přesouvá do nového prostoru, a to na místo, kde v sezoně 2004/2005 poprvé odstartoval – do Švandova divadla na Smíchově. Konkrétně do Studia Švandova divadla, nově zrekonstruovaného prostoru, který bude cyklu S výborně slušet.

Seriál šesti koncertů bude v této sezoně věnován současné československé generaci, současnému umění a žánrovému propojení. Jednotlivé koncerty budou koncipovány jako portréty současných hudebních skladatelů, kteří budou jako hosté na koncertech přítomni, budou v průběhu koncertu debatovat a zároveň se mohou představit i jako interpreti. Jsou to renomovaní skladatelé, působící a tvořící jak v České republice, tak v zahraničí. Zároveň je jejich působení a tvorba propojena s dalšími žánry – filmem, architekturou, operou aj..

 

Napsali o inscenaci

Prague Philharmonia ve 30. sezoně propojí českou hudbu a špičkové mezinárodní interprety

více

Nejbližší uvedení

všechna
představení

Prosinec

12
12
CYKLUS SOUDOBÉ HUDBY S

PKF – Prague Philharmonia - Hanuš Bartoň a Michal…

út 19:00