Hledat Menu

PKF – Prague Philharmonia - Michal Rataj – Mezi žánry

19:00
Studio
PKF — Prague Philharmonia

Současné hudební dialogy

Hrají: Michal Rataj, členové orchestru PKF – Prague Philharmonia

Program:

Michal Rataj:

  • Odejdi ke světlu pro klarinet, violoncello, kontrabas a bicí (2012)
  • Small Imprints pro klarinet a živou elektroniku (2013)
  • Cellacusmata pro sólové violoncello a elektroniku (2020)
  • Beams pro flétnu s elektronikou (2021)

 

Účinkují: členové orchestru PKF – Prague Philharmonia a jejich hosté

ABONMÁ KE KOUPI ZDE

 

Michal Rataj vystudoval hudební vědu na FF UK a skladbu na hudební fakultě AMU v Praze u prof. Ivana Kurze a prof. Milana Slavického. Absolvoval studijní pobyty na Royal Holloway University of London, Humboldt Universität zu Berlin, Musikhoschule Hans Eisler a Universität der Künste zu Berlin. V roce 2006 získal doktorát s dizertací zaměřenou na elektroakustickou hudbu a současné koncepty radioartu. V letech 2007 – 2008 získal pozici Fulbright Scholar v Centre For New Music And Technology (CNMAT) na University Of California, Berkeley.

Od roku 2000 pracoval jako hudební režisér a producent Českého rozhlasu pro oblast radioartu a rozhlasových her a byl členem mezinárodní producentské skupiny EBU Ars Acustica. Od roku 2002 je redaktorem pořadu Radioateliér Českého rozhlasu Vltava a založil internetový portál rAdioCUSTICA zaměřený na mapování současné domácí scény akustických umění. Od roku 2014 spolupracuje s Českým rozhlasem externě.

Vyučuje skladbu a elektroakustickou hudbu na Katedře skladby HAMU a na NYU Prague, zúčastnil se řady evropských festivalů (V:NM Graz, AudioArt Kraków, NextWave, Multiplace).

Je autorem velkého množství scénických hudeb pro film, rozhlas, televizi a divadelní inscenace a jeho skladby byly vysílány v řadě zemí po celém světě.

Na koncertě cyklu S představíme komorní i elektroakustickou tvorbu Michala Rataje a otevřeme s ním otázku vývoje nových hudebních trendů v ČR i zahraničí.

 

Cyklus soudobé hudby S:

„SOUČASNÉ HUDEBNÍ DIALOGY ve Studiu Švandova divadla na Smíchově“

V jubilejní 30. koncertní sezoně orchestru PKF – Prague Philharmonia (v sezoně 2023/2024) je pro cyklus soudobé hudby připraveno 6 koncertů s výjimečnou dramaturgií.

Zároveň se cyklus v rámci jubilejních oslav od září 2023 přesouvá do nového prostoru, a to na místo, kde v sezoně 2004/2005 poprvé odstartoval – do Švandova divadla na Smíchově. Konkrétně do Studia Švandova divadla, nově zrekonstruovaného prostoru, který bude cyklu S výborně slušet.

Seriál šesti koncertů bude v této sezoně věnován současné československé generaci, současnému umění a žánrovému propojení. Jednotlivé koncerty budou koncipovány jako portréty současných hudebních skladatelů, kteří budou jako hosté na koncertech přítomni, budou v průběhu koncertu debatovat a zároveň se mohou představit i jako interpreti. Jsou to renomovaní skladatelé, působící a tvořící jak v České republice, tak v zahraničí. Zároveň je jejich působení a tvorba propojena s dalšími žánry – filmem, architekturou, operou aj..

 

Napsali o inscenaci

Prague Philharmonia ve 30. sezoně propojí českou hudbu a špičkové mezinárodní interprety

více

Nejbližší uvedení

všechna
představení

Říjen

24
10
CYKLUS SOUDOBÉ HUDBY S

PKF – Prague Philharmonia - Michal Rataj – Mezi…

út 19:00