Hledat Menu

Baletní škola O. Kyndlové - První krůčky 2023

17:00
Velký sál
Baletní škola O. Kyndlové

Představení Baletní školy Olgy Kyndlové na závěr školního roku. První krůčky od roku 2010 již po třinácté.

Proč První krůčky?

Baletní školu navštěvují děti od čtyř let, je to věk kdy děti objevují kouzlo pohybu doprovázeného hudbou. Hudba podporuje jejich kreativitu a zlepšuje se pohybová koordinace. Vytvářejí se sociální vazby v kolektivu dětí stejného věku a společně se pouští do poznávání pohybových možností. Výsledkem je společný tanec poprvé na jevišti v divadle a pro některé děti úplně první návštěva divadla.

Starší a zkušenější děti zvládají složitější taneční kompozice. Už se seznámili s trémou, ale snaha předvést co se naučili je silnější. Ty odvážnější tancují sólo a ty nejtalentovanější si troufnou tančit klasické variace ze známých baletů.

Moderní výrazový tanec svou pohybovou náročností a dynamikou odpovídá jejich nedospělému věku, provází je na cestě k sebevyjádření.

První krůčky jsou pro některé naše žáky i poslední pod hlavičkou BŠOK, příští školní rok už budou studovat na Konzervatoři, aby se tanec stal jejich profesí.

Studenti uměleckých škol - Tanečních konzervatoří, kteří se své první taneční krůčky tančili pod našim vedením, přicházejí opět za námi, aby předvedli, že jsou na správné cestě k dokonalému tanečnímu výrazu a jejich umění nám přináší radost.

Překvapením pro diváky v závěru večera je vystoupení skutečných profesionálů, hvězd tanečního nebe.

Nejbližší uvedení

všechna
představení

Květen

28
5

Baletní škola O. Kyndlové - První krůčky 2023

ne 17:00