Hledat Menu

Den otevřených dveří 2022

akce Švandova divadla

Novou sezónu Švandova divadla tradičně zahájí Den otevřených dveří letos v sobotu 17. září 2022!

Hrají: Miroslav Hruška, Anežka Šťastná, Robert Jašków, Jacob Erftemeijer, Jan Mansfeld, Marie Štípková, David Punčochář

Již tradičně pořádáme Den otevřených dveří, se kterým se letos připojíme k sérii sousedských slavností Zažít město jinak, které se nejen pro obyvatele Smíchova bude konat v blízkosti divadla na Arbesově náměstí.

VSTUP JE ZDARMA! 

Chodíte rádi k nám do divadla? A víte, že jsou lidé, kteří do něj chodí každý den? Provedeme vás Švandovým divadlem a seznámíme vás se všemi funkcemi, které přispívají k tomu, abyste se k nám mohli vracet. Naše inscenace Smrt mu sluší vám už zákulisí divadla trochu poodkryla a my vám odhalíme ten zbytek! Kdo všechno denně prochází kolem bedlivých vrátných, koho tu večer již nenajdete a bez kolika lidí by se představení neobešlo? To se dozvíte přímo u zdroje. 

Divadlo dělají lidé. Diváci a jeho zaměstnanci. Využijte dne otevřených dveří, abyste se s nimi mohli setkat osobně! 

Diváci budou objevovat ty známé ale i ty běžně nenavštěvované prostory Švandova divadla za doprovodu hereček a herců, které znají ze svých oblíbených inscenací, a dalších zaměstnanců divadla, s nimiž se návštěvníci běžně nepotkávají. Mezi průvodci, jež diváky mimo jiné seznámí i s historií divadla bude například i Robert Jašków.

Prohlídky (11:00 - 17:00; začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.

Vašimi průvodci budou:

11:00 Martina Kinská a Matěj Anděl
12:00 David Košťák a Anežka Šťastná
13:00 Anna Grundmanová a Jan Grundman
14:00 Martina Kinská a David Punčochář
15:00 Tomáš Petřík a Marie Štípková
16:00 Robert Jašków
17:00 Daniel Hrbek

Výjimečně budou moci diváci nahlédnout nejen do běžně dostupných prostor foyer a divadelního sálu, ale navštíví i herecké šatny. Během své poutě divadlem se návštěvníci seznámí i s méně známými divadelními profesemi jako je inspektor hlediště a inspicient, bez nichž by žádné představení nezačalo, nebo se zaměstnanci, kteří se starají o krásu, jako jsou například maskérky či garderoba.

 

Tento událostmi nabitý den zakončíme v 18:30 vernisáží Výtvarné zdi, kdy slavnostně odhalíme novou nástěnnou malbu výtvarnice Adély Kostkanové s názvem ČTVRTÁ STĚNA.


Pro ty, kteří nebudou moci přijít osobně, nabízíme živý přenos tohoto momentu na Facebooku divadla. Stačí stát se fanouškem a v den konání akce otevřít naši FB zeď.

_____________________________________________________________________________________

PROGRAM

  • Ve Velkém sále divadla budete v rámci prohlídky moci zhlédnout krátké scénky na téma "ze života herce" vzniklé pouze pro Den otevřených dveří. Budete se dobře bavit!
  • Kočovná divadelní družina Ductus Deferens pro návštěvníky představí ve Studiu své autorské počiny z kategorie malých forem, které byly uvedeny v rámci divadelní koláže Karameloun. Těšit se můžete na písničky, skeče, slam poetry, stand-upy a mnohé další. Čeká Vás podívaná, která navštěvuje i ta nejtemnější zákoutí humoru, který zabolí. 

Připravené jsou pro vás malé soutěže během jednotlivých prohlídek, v rámci kterých budete moci získat některý z našich divadelních reklamních předmětů nebo vstupenky na naše představení. 

 

A samozřejmě nebudou chybět SLEVY NA VSTUPENKY na inscenace souboru ŠD! (Tato akce platí pouze dne 17. 9. při koupi v pokladně divadla).

Pokladna bude otevřena od 10.00 do 19.00.


V divadelním stánku se na vás budou těšit naše usměvavé kolegyně z obchodního oddělení a rády vám, kromě rady, na které představení zajít, nabídnou také divadelní ponožky, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalšího.

 

Zastavte se tedy v sobotu 17. 9. u nás! Budeme se těšit! 

Vaše Švandovo divadlo.

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Ať vejde ten pravý

19:00 John Ajvide Lindqvist, Jack…
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla

Just! Impro - Just! Impro Show

19:00 Just! Impro
Studio
Just! Impro