Hledat Menu

Den otevřených dveří 2020

akce Švandova divadla

Švandovo divadlo pro Vás již tradičně pořádá Den otevřených dveří, jímž otevře novou divadelní sezónu tentokrát v duchu dávného zločinu.

Divadlo a jeho zákoutí, kam se běžně divák nedostane. Ale pokud, tak odhalí nečekané. Někdy dokonce i zločin! Stačí sledovat stopy, být náležitě pozorný… a poté se vám možná podaří odhalit i pachatele. I inscenace Lady Macbeth z Újezdu je inspirovaná skutečným zločinem, který se odehrál nedaleko divadla. Ale mnohé ze zločinů se mohou stát přímo v divadle…  
Neváhejte a přijďte!  

Nudit se rozhodně nebudete. Kromě tradičních prohlídek a divadelní ukázky jsme pro vás nachystali bohatý program, na jehož konci na vás čeká malé večerní překvapení.

VSTUP JE ZDARMA!

 

Připravili jsme pro vás bohatý program:

 • 14:00 - 19:00 prohlídky divadla pod vedením členů našeho hereckého souboru, kteří se spolu s návštěvníky tentokrát vydají i po stopách odcizené věci, která ke smíchovské scéně dlouhá léta neodmyslitelně patřila. Součástí prohlídkového okruhu bude tak místo činu z krimi dramatu Lady Macbeth z Újezdu. Dobový příběh o lásce a zabíjení z Prahy konce 19. století měl ve Švandově divadle premiéru letos na jaře a v září se na program vrací.; dozvíte se nejen něco o historii našeho divadla, ale též o jednotlivých profesích a zákulisním dění; dostanete se do míst, kam při běžné návštěvě diváci nemají přístup

  14:00 Marie Štípková + David Košťák
  15:00 Bohdana Pavlíková + David Punčochář
  16:00 Martina Kinská + Tomáš Červinek
  17:00 Martina Kinská + Jacob Erftemeijer 
  18:00 Matěj Anděl + Petr Buchta
  19:00 Daniel Hrbek + Oskar Hes

 

 • krátkou divadelní show; ta vám ukáže, co všechno je na jevišti možné a jak na něm "vzniká" zločin

 • soutěže o zajímavé ceny
 • slevové akce na vstupenky vybraných inscenací (1 + 1 zdarma)

 • divadelní stánek; nabídneme vám divadelní trička, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalších divadelních suvenýrů

 • 20:00 večerní překvapení před budovou divadla: 

  * ve večerních hodinách se veřejnosti poprvé představí i zbrusu nové fotografie hereckého soboru, které vznikly letos v červnu v bývalé vysočanské pekárně. Jejich autorem je Tomáš Vrana, jehož předchozí kolekce - vytvořená rovněž ve spolupráci s herečkami a herci Švandova divadla - získala hned dvě významná mezinárodní ocenění. Po čestném uznání v Tokyo International Photo Awards 2019 byly Vranovy fascinující herecké portréty zařazeny i na prestižní shortlist v soutěži Sony World Photography Awards 2020, což je, jak uvádí Vrana, „ve světě fotografie tak trochu něco jako nominace na Oscara“. 

 

Těšíme se na vás 8. září 2020!

 

Vaše Švandovo divadlo.

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Cyrano z Bergeracu

19:00 Martin Crimp, Edmond Rostand
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla

Ductus Deferens - Cestopissing

19:00 Petr Kult
Studio
Ductus Deferens