Hledat Menu

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha/Finálový večer

M. Šimek & T. Řípová

Herci a herečky z osmi pražských divadel v jedinečné taneční show.

Délka představení: 3 hod 30 min včetně přestávky
Hrají: Adéla Gondíková, Ivana Chýlková, Sara Sandeva, Berenika Kohoutová, Miroslav Hrabě, Vladimír Polívka, Jan Hájek, Peter Pecha

Velkolepá taneční show se po loňském úspěchu vrací na prkna Švandova divadla. Opět se můžete těšit na exklusivní a neopakovatelný finálový GALAVEČER.

Každý ze soutěžících herců a hereček Vám zatančí jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec, které po boku profesionálních tanečníků natrénovali a předvedou před porotou za hudebního doprovodu kapely Gin in Jam během finálového galavečera dne 15. března 2019 ve Velkém sále Švandova divadla.

Po úspěšném minulém ročníku, který s přehledem vyhrál zástupce Divadla Broadway David Gránský, jsme pro Vás připravili 2. ročník, ve kterém se představí nový soutěžící: Adéla Gondíková za Divadlo Háta v rámci Divadla Palace, Berenika Kohoutová za Studio DVA, Ivana Chýlková za Činoherní klub, Sara Sandeva za Divadlo v Rytířské, Karel Heřmánek ml. za Divadlo Bez zábradlí, Miroslav Hrabě za Divadlo Radka Brzobohatého, Vladimír Polívka za Dejvické divadlo a Peter Pecha za Divadlo Broadway.

Moderátory finálového večera budou Tereza Kostková a Libor Bouček. 

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých z oblastí. Mezi porotce prvního pražského ročníku zasednou napřiklad David Gránský, Halina Palwovská, Veronika Arichteva, Veronika Freimanová, Ondřej Pavelec, Pavel Callta.  

Na závěr večera budou vyhlášeni tři vítězové: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty – kterému bude předána putovní skleněná trofej.

 

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové s. r. o. byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když herci tančí. Po tamním diváckém i všeobecném úspěchu již proběhl třetí ročník v Mladé Boleslavi, vedle toho se připravuje stejná verze pro Západočeské divadlo v Chebu a v jednání jsou i další oblastní divadla. 

Navštivte Facebook akce. 

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 od 10h proběhla v kavárně ŠD tisková konference k projektu, na níž byly představeny jednotlivé soutěžící páry, včetně toho, jaká pražská divadla reprezentují, a jaké tance jim byly vylosovány. Druhý pražský ročník je také propojen s nafocením benefičního kalendáře na podporu boje proti domácímu násilí – „Síla ženské křehkosti“. 

Taneční páry (herec/herečka + tanečník/tanečnice + reprezentované divadlo):
1) Adéla Gondíková + Martin Šimek - Divadlo Háta v rámci Divadla Palace
2) Berenika Kohoutová + Jakub Necpál - Studio DVA
3) Ivana Chýlková + František Kopecký - Činoherní klub
4) Sara Sandeva + Adam Havel - Divadlo V Rytířské 
5) Karel Heřmánek ml. + Tereza Řípová - Divadlo Bez zábradlí
6) Peter Pecha + Petra Stehnová - Divadlo Broadway
7) Miroslav Hrabě + Zuzana Šťastná - Divadlo Radka Brzobohatého
8) Vladimír Polívka + Dita Tuháčková - Dejvické divadlo

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dětské divadelní studio - Co jest se nám přihodilo v městě Betlémě

17:00 Kolektiv DDS
Studio
Dětské divadelní studio

Smrt mu sluší

19:00 Daniel Hrbek
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla