Hledat Menu

Činoherní studio Ústí n/L - Ronja, dcera loupežníka

Astrid Lindgrenová
Činoherní studio Ústí n/L

Rodinná paralela Romea a Julie, avšak se šťastným koncem.

Délka představení: 60 min bez přestávky
Režisér: Jan Jankovský, Jan Plouhar
Hrají: Anna Fišerová, Nataša Gáčová/Marta Vítů, Klára Krejsová/Anna Masárová, Lukáš Černoch/Jan Ťoupalík, Kryštof Rímský, Václav Hanzl, Josef Kadeřábek, František Marek, Michal Kříž, Yehor Kondratyuk
Datum premiéry: 8. 12. 2013

Ronja, dcera loupežníka (ve švédském originále Ronja Rövardotter) je kniha pro děti autorky Astrid Lindgrenové. Ronja se narodila loupežnickému hejtmanovi Mattisovi a jeho ženě Lovise. Té noci, co přišla na svět, byla tak silná bouře, že hrad a skála pod ním, kde její rodiče i s tlupou svých loupežníků žili, praskl a mezi dvěma částmi hradu vznikla průrva. Jak Ronja rostla, stále častěji se vydávala za dobrodružstvím do okolních lesů. Jednoho dne zjistila, že v dosud neobydlené části hradu žije loupežnická banda vedená Mattisovým sokem Borkou. Řekl jí to Birk, Borkův syn, který si hrál na cimbuří. To Ronju popudilo, ještě více ji pak rozčílilo Birkovo přeskočení na „její“ stranu průrvy. Přeskočila tedy také. Birk i Ronja tak přeskakovali sem a tam nějakou dobu, ale dětská hra skončila neštěstím. Birk spadl do „Pekelné tlamy“, jak prasklině ve skále říkali. Ronja si však všimla, že chlapec nespadl až dolů, zachytil se na malém ostrohu skály. Hned mu tedy hodila řemen a Birka vytáhla. Obě děti se pak v lesích okolo hradu začaly potkávat a postupem času se z nich stali nejlepší kamarádi. Ronja s Birkem však museli svoje přátelství před rodiči tajit.

Představení je vhodné pro děti od 8 let. Příběh Astrid Lindgrenové je v podání Činoherního studia především rodinné představení, nikoli dětské.

OSOBY A OBSAZENÍ
RONJA: Anna Fišerová
UNDISA: Nataša Gáčová / Marta Vítů
LOVISA: Klára Krejsová / Anna Masárová
BIRK: Lukáš Černoch / Jan Ťoupalík
MATTIS: Kryštof Rímský
BORKA: Václav Hanzl
PLEŠEK: Josef Kadeřábek
VOUSÁČ: Michal Kříž
SKALNÍK: František Marek
PÍREK: Yehor Kondratyuk

INSCENAČNÍ TÝM
DRAMATIZACE: Jan Jankovský
REŽIE A DRAMATURGIE: Jan Jankovský, Jan Plouhar
LOUTKY: Lucie Řebíčková, Jitka Boková
SCÉNA: Štěpán Jirák
HUDBA: Lubor Bořek
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE: Šárka Bočková
KOSTÝMY: Lenka Odvárková

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Smrt mu sluší

19:00 Daniel Hrbek
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla